PARTNER PORTALU
 • BGK

Gmina z Podkarpacia odwdzięczy się Pomorzu

 • PAP/JS    25 sierpnia 2017 - 18:31
Gmina z Podkarpacia odwdzięczy się Pomorzu
157 dzieci z gmin, które ucierpiały w huraganie: Chojnice, Brusy, Lipusz, Sominy, Dziemiany i Czersk spędzi od niedzieli do piątku 1 września letni wypoczynek w Gdańsku (fot. pixabay.com)

Gmina Gorzyce z Podkarpacia wyśle czworo opiekunów na letni wypoczynek organizowany dla 157 dzieci i młodzieży pochodzących z terenów poszkodowanych w nawałnicach. Dzieci spędzą kilka dni w Gdańsku.
• Oprócz pomocy w zapewnieniu opieki wypoczywającym dzieciom wójt Gorzyc zapewnił, że pomoże także poszkodowanym mieszkańcom, zwłaszcza rolnikom. Obecnie zbierane są informacje na temat potrzeb.

• 157 dzieci z gmin, które ucierpiały w huraganie: Chojnice, Brusy, Lipusz, Sominy, Dziemiany i Czersk spędzi od niedzieli do piątku 1 września letni wypoczynek w Gdańsku.

"Dobrze znamy taki kataklizm, doświadczyliśmy tego w czasie powodzi w 2001 r. i dwukrotnie w 2010 r. Wówczas miasto Gdańsk wyciągnęło do nas pomocną dłoń, dlatego dziś czujemy się w obowiązku, aby odpowiedzieć na ten gest, który w czasie powodzi tak wiele dla nas znaczył" - podkreślił wójt Gorzyc Leszek Surdy.

Monika Zając z urzędu gminy Gorzyce poinformowała, że braki w kadrze opiekunów na letni wypoczynek dzieci i młodzieży pochodzących z terenów dotkniętych kataklizmem zgłosili organizatorzy wypoczynku. Jak mówiła, wójt Gorzyc skontaktował się z przedstawicielami Gdańska, którzy w czasie powodzi w 2010 r. byli zaangażowani w organizację pomocy dla Gorzyc.

"Ustaliliśmy najważniejsze potrzeby i priorytety dotyczące pomocy i naszych możliwości. Miasto Gdańsk dla dzieci i młodzieży pochodzących z terenów dotkniętych kataklizmem organizuje letni wypoczynek, jednak brakuje im opiekunów, dlatego z naszej gminy delegujemy cztery nauczycielki do opieki nad dziećmi" - wyjaśnił Surdy.

157 dzieci z gmin, które ucierpiały w huraganie: Chojnice, Brusy, Lipusz, Sominy, Dziemiany i Czersk spędzi od niedzieli do piątku 1 września letni wypoczynek w Gdańsku. Dzieci będą zwiedzały miasto, zobaczą m.in. Europejskie Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny Światowej. Będą mogły też wypoczywać na gdańskich plażach. Jak zapewniają organizatorzy, dziećmi opiekować się będzie kadra pedagogiczna, która - jeśli zajdzie taka potrzeba - udzieli również wsparcia psychologicznego.

Organizatorem pobytu dzieci jest Gdański Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża, wspierany m.in. przez miasto Gdańsk, marszałka województwa pomorskiego, wojewody pomorskiego, Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Nauczycielki z Gorzyc zgodnie mówią: "jesteśmy im to winni". "Prezydent i mieszkańcy Gdańska bardzo nam pomogli w czasie, gdy woda zabierała naszym mieszkańcom cały dorobek życia, gdy ludzie przytłoczeni ogromem zniszczeń nie widzieli kresu tej tragedii, dlatego mamy nadzieję stanąć na wysokości zadania, by choć przez te kilka dni pomóc zapomnieć dzieciom o nieszczęściu, jakie spotkało ich rodziny" - mówiła jedna z nauczycielek Ewelina Drzazga.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podkreślił, że "solidarnie pomagamy tym, którzy tej pomocy potrzebują". Przypomniał, że w 2010 r. miasto wsparło gminę Gorzyce, której mieszkańcy ucierpieli na skutek powodzi, kwotą w wysokości 250 tys. zł. "Dzisiaj w geście solidarnej pomocy samorządów wspólnie pomagamy mieszkańcom gmin dotkniętych skutkami ostatnich nawałnic, które przeszły przez Pomorze. Zaprosiliśmy do Gdańska grupę 157 dzieci z poszkodowanych obszarów. Do opieki nad nimi zgłosiły się nauczycielki z Gorzyc. To piękny gest, który pokazuje, jak można solidarnie działać, by pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują" - ocenił Adamowicz.

Oprócz pomocy w zapewnieniu opieki wypoczywającym dzieciom wójt Gorzyc zapewnił, że pomoże także poszkodowanym mieszkańcom, zwłaszcza rolnikom. Obecnie zbierane są informacje na temat potrzeb.

"Zależy nam, aby pomoc trafiła do tych, którzy mają faktyczne potrzeby. Jesteśmy gotowi na pomoc związaną z zabezpieczeniem zespołów do pomocy w usuwaniu skutków huraganu, czy dostawy zboża i innych płodów rolnych" - zapewnił wójt Gorzyc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.