PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wielkopolski ma nowego sekretarza. Został nim Eugeniusz Kurzawski

  • PAP/KDS    9 czerwca 2017 - 12:08
Gorzów Wielkopolski ma nowego sekretarza. Został nim Eugeniusz Kurzawski
Eugeniusz Kurzawski został sekretarzem Gorzowa Wielkopolskiego (fot.gorzow.pl)

Od poniedziałku (12 czerwca) Eugeniusz Kurzawski, dotychczasowy dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Gorzowie Wielkopolski, będzie pełnił nową funkcję w magistracie. Został sekretarzem miasta.
Kurzawski na stanowisku zastąpi Łukasza Marcinkiewicza, który zostanie wiceprezesem miejskiej spółki Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Słowianka.

- Przed nami nowy etap w życiu miasta. Dotychczasowy sekretarz Łukasz Marcinkiewicz podjął się wyzwania budowy hali widowiskowo-sportowej w Słowiance. Natomiast urzędem miasta będzie dowodził teraz pan Eugeniusz Kurzawski - sprawdzony człowiek - powiedział prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.

Kurzawski pochodzi z Poznania, urodził się w 1959 roku. Jest absolwentem filologii polskiej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie pozyskiwania funduszy UE w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie.

Nowy sekretarz Gorzowa Wlkp. ma 26-letnie doświadczenie w administracji samorządowej. Przez wiele lat był wiceburmistrzem Witnicy (miasto niedaleko Gorzowa Wlkp. - red.). Do gorzowskiego magistratu trafił dwa lata temu.

Za najważniejsze zadanie w najbliższym czasie Kurzawski uznał regulację płac, która ma zostać przeprowadzona w magistracie.

- Trzeba przejrzeć wszystkie płace w urzędzie, dlatego, że są one mocno zróżnicowane czasami i trzeba je przyporządkować do wykonywanych zadań. Bo czasami jest jednak tak, że zadania są trochę inne, zmieniły się, a płace pozostały jakby stare - wyjaśnił Kurzawski.

W Wydziale Edukacji Kurzawskiego zastąpi Renata Pliżga, dotychczasowy zastępca dyrektora. Z kolei jej zastępczynią będzie Jolanta Andrysiak-Walas, zatrudniona w tym wydziale na stanowisku inspektora ds. szkół podstawowych i gimnazjalnych. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.