PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wielkopolski otwiera się na współpracę międzynarodową

  • JS    24 marca 2017 - 22:02
Gorzów Wielkopolski otwiera się na współpracę międzynarodową
Prezydent Jacek Wójciki powołał zespół ds. współpracy międzynarodowej (fot.wikipedia)

Prezydent Jacek Wójciki powołał zespół ds. współpracy międzynarodowej, na czele którego stanął Tomasz Gierczak, pełnomocnik prezydenta ds. współpracy zagranicznej.
- Herford, Eberswalde i Frankfurt nad Odrą to trzy niemieckie miasta partnerskie Gorzowa. Współpraca trwa wiele lat i będzie kontynuowana. To ważne zwłaszcza w kontekście działań gospodarczych, ale również kulturalnych i sportowych. Bliskość Gorzowa do polsko-niemieckiej granicy to ogromny atut który należy wykorzystać - podkreślił prezydent Jacek Wójcicki. Liczymy na współpracę w zakresie realizacji rożnych przedsięwzięć - zaznaczył.

Współczesne wyzwania samorządu wymagają wzmocnienia współpracy z partnerami zagranicznymi, dlatego prezydent Gorzowa Wlkp. powołał Tomasza Gierczaka do pełnienia funkcji pełnomocnika do spraw współpracy międzynarodowej miasta Gorzowa Wlkp.

Do zadań pełnomocnika należeć będzie przede wszystkim kierowanie pracą Zespołu do spraw współpracy międzynarodowej oraz reprezentowanie prezydenta w kontaktach z partnerami zagranicznymi.

Do zadań zespołu należy koordynacja współpracy międzynarodowej prowadzonej przez komórki organizacyjne Urzędu Miasta. Szczególny nacisk położony zostanie na organizowanie współpracy z miastami partnerskimi i instytucjami unijnymi w zakresie inicjowania i realizacji projektów oraz innych wspólnych przedsięwzięć.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.