PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wielkopolski: Rusza kampania informacyjna nt. programu 500 plus

  • PAP    26 lutego 2016 - 20:03
Gorzów Wielkopolski: Rusza kampania informacyjna nt. programu 500 plus
W Gorzowie Wielkopolskim z programu skorzysta ok. 6-8 tys. dzieci. (fot.mpips.gov.pl)

Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie (GCPR) rozpoczyna kampanią informacyjną dotyczącą programu Rodzina 500 Plus. W marcu odbędą się m.in. spotkania informacyjne z rodzicami w gorzowskich szkołach i przedszkolach.
- Pracownicy GCPR będą prezentowali założenia Programu 500 Plus. Krok po kroku pokażą jak prawidłowo złożyć elektroniczny wniosek przez system Empatia. Będzie też mowa na temat wniosków o świadczenie wychowawcze – wyjaśniła rzecznik Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Ewa Sadowska-Cieślak.

W pierwszym tygodniu marca odbędą się dwa spotkania - 1 marca br. w Zespole Kształcenia Specjalnego nr 1 przy ul. Dunikowskiego, a 3 marca w Zespole Szkół nr 6 ul. Gwiaździstej.

Dodatkowo mieszkańcy z porad na temat programu 500 Plus będą mogli skorzystać w punkcie poradnictwa Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Teatralnej.

Na stronie internetowej GCPR pojawi się także zakładka Program 500 Plus, a w niej: informacje o programie, instrukcja jak poprawnie złożyć wniosek oraz same wnioski do pobrania.

- W marcu odbędzie się też kolejne szkolenie merytoryczne dla pracowników Działu Świadczeń Rodzinnych GCPR dotyczące realizacji ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci oraz z zakresu prawidłowych zasad komunikacji z klientem – dodała Sadowska-Cieślak.

Przyjmowaniem wniosków i wydawaniem decyzji administracyjnych o przyznaniu świadczenia będzie zajmowało się 12 pracowników Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie. Pomogą im trzy dodatkowe osoby zatrudnione okresowo na stażach finansowanych przez urząd pracy.

Władze Gorzowa Wlkp. szacują, że w mieście z programu skorzysta ok. 6-8 tys. dzieci. Świadczenia będą wypłacane w formie przelewu na konto oraz przez Pocztę Polską.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Samotna Matka, 2016-06-02 20:41:24

    500+ super,fajna sprawa,tylko dla kogo? Dla samotnej matki wychowujacej dwojke dzieci ? Nie.Mam pecha.Corka jest studentka.Co miesiac przelewam dla niej 500 zl by mogla oplacic stancje.Niestety jest pelnoletnia i juz nie zalicza sie jako dzieco.No coz...Urodzilam dwoje i dwoje utrzymuje,wiec to troc...he dziwne.Syn idzie do gimnazjum,tez bedzie mnie kosztowac niemalo,ale wedlug przepisow jestem za bogata zarabiajac srednio 1850 zl mies + alimenty 400.Ktos zapomnial ze jeszcze sa rachunki do zaplacenia i przydaloby sie cos zjesc,a przed zima kupic opal.Mozna zaszalec z takimi dochodami.Nie pomyslano o samotnych rodzicach i wszystkich procz z orzeczeniem o stopniu niepelnosprawnosci wrzucono do jednego worka.To jest bardzo krzywdzace i niesprawiedliwe.Masz nadzieje,ktora sobie odplywa...Wychowanie i utrzymanie dzieci jest bardzo kosztowne.Z mojej pensji na niewiele moge sobie pozwolic i nie tylko ja.Jest wiele takich rodzin jak moja.500+ ?Po prostu uluda i chwyt reklamowy dla partii rzadzacej :-(  rozwiń
  • Iwona-7121, 2016-06-02 16:10:02

    500 + dla bogatych