PARTNER PORTALU
  • BGK

Gowin: wygrana prawicy w największych miastach byłaby ogromnym zwycięstwem

  • PAP/AH    14 marca 2018 - 13:11
Gowin: wygrana prawicy w największych miastach byłaby ogromnym zwycięstwem
Wiadomo, że starcie w Warszawie, stolicy kraju ma znaczenie szczególne, a my mamy świadomość, że to jest miejsce trudne dla obozu Zjednoczonej Prawicy - mówi Jarosław Gowin. (fot. PTWP)

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, lider Porozumienia Jarosław Gowin uważa, że wygrana przez obóz Zjednoczonej Prawicy wyborów na prezydenta w którymś z największych sześciu polskich miast byłaby "ogromnym zwycięstwem".
- Wiadomo, że starcie w Warszawie, stolicy kraju ma znaczenie szczególne, a my mamy świadomość, że to jest miejsce trudne dla obozu Zjednoczonej Prawicy. W ogóle te duże metropolie, to będzie najtrudniejszy dla nas test. Każdy sukces w dużym mieście, wygranie jakichkolwiek wyborów na prezydenta któregoś z tych sześciu największych miast, to będzie ogromne zwycięstwo - powiedział w środę (14.03) w Białymstoku Gowin pytany przez dziennikarzy o to, czy Warszawa będzie symbolicznym starciem pomiędzy kandydatem PO i kandydatem prawicy na prezydenta miasta.

Czytaj także: Jarosław Gowin: Wybory na prezydentów dużych miast będą dla nas najtrudniejsze

 

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin zapowiadał wcześniej, że kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy będzie ogłoszony po 10-tym kwietnia. W środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował, że nie będzie kandydował w wyborach na prezydenta Warszawy, a decyzje podjął w ubiegłym tygodniu po ostatecznych rozmowach z żoną i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Marszałek Karczewski powiedział w środę, że obie kandydatury: szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka i wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego są "bardzo dobre".

Wiceminister Jaki powiedział w środę w TVN24, że Michał Dworczyk byłby dobrym kandydatem na prezydenta stolicy i jeśli będzie kandydatem prawicy, to może liczyć na jego wsparcie.

- Jeżeli chodzi o moją kandydaturę - dalej powiedziałem, że jak sondaże wskażą, że jestem osobą, która ma szanse powalczyć o Warszawę, to wtedy partia ma podjąć decyzję pozytywną - mówił Patryk Jaki. Zaznaczył, że "wtedy nie wyklucza startu" w wyborach na prezydenta stolicy.

Wiceminister Jaki powtarzał również, że nie chce być kandydatem na wiceprezydenta Warszawy, bo nie chce stracić mandatu posła, który ma od wyborców i jest dla niego "najcenniejszy".

Kandydatem PO w wyborach na prezydenta Warszawy jest Rafał Trzaskowski. W ramach podpisanego w styczniu porozumienia pomiędzy liderami PO Grzegorzem Schetyną i Nowoczesnej Katarzyną Lubnauer ws. woli koalicji na wybory samorządowe, obie partie planują wystawić wspólne listy kandydatów do sejmików województw, ale też wspólnych kandydatów m.in. na prezydentów miast. W Warszawie jest mowa o tym, że kandydatem na prezydenta jest Rafał Trzaskowski, a na jego ewentualnego zastępcę Paweł Rabiej z Nowoczesnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • wrrr....., 2018-03-16 07:48:10

    Wasze niedoczekanie...