PARTNER PORTALU
  • BGK

Gronkiewicz-Waltz: Grzywnę ma zapłacić organ, nie osoba

  • aw/PAP    4 sierpnia 2017 - 15:15
Gronkiewicz-Waltz: Grzywnę ma zapłacić organ, nie osoba
(fot. twitter.com/ mat. UM Warszawa)

To nie jest grzywna osoby Gronkiewicz-Waltz, to komisja weryfikacyjna nałożyła grzywnę na prezydenta miasta stołecznego Warszawy - oświadczyła w piątek (4 sierpnia) prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz Waltz. Jak zaznaczyła, ona sama nie ma podstawy prawnej, by zapłacić grzywnę.
"Jak posłuchałam ministra (Patryka) Jakiego, to ręce opadły" - powiedziała na konferencji prasowej. "Po pierwsze (Jaki-przyp. red.) mija się z prawdą, to jeszcze mija się z prawem, tak naprawdę to oni wyznaczyli, kto ma płacić tę grzywnę, to komisja napisała, że dotyczy to prezydenta Warszawy, w tym postanowieniu nie ma nawet mojego nazwiska, czyli nie osoba, tylko funkcja ma płacić tę grzywnę" - powiedziała prezydent Warszawy.

"On sam napisał i podpisał się pod tym postanowieniem, że to ma płacić prezydent, jakikolwiek prezydent, nieważne jakie ma nazwisko" - stwierdziła. "Ja nie mam podstawy prawnej (by płacić grzywnę-przyp. red.)" - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

Jak oceniła, grzywny nakładane przez komisję weryfikacyjną "ani to jest kara dla miasta, ani to nie jest kara dla osoby".

Komisja weryfikacyjna uchyliła w piątek decyzję wydaną z upoważnienia prezydent Warszawy w sprawie działki przy dawnej ul. Siennej 29 i odmówiła przyznania prawa użytkowania wieczystego do niej Maciejowi M., który uzyskał je w 2012 r. Rozprawa w sprawie Siennej odbyła się 25 lipca. Wówczas komisja po raz czwarty nałożyła na Hannę Gronkiewicz-Waltz karę 3 tys. złotych za niestawienie się tam w charakterze świadka.

Łącznie prezydent stolicy ma już do zapłaty 12 tysięcy złotych. O tym, że to nie sama Gronkiewicz-Waltz, a ratusz ureguluje te należności, informował w czwartek członek komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta (PiS). Jak mówił, wynika tak z pisma, które prezydent wystosowała do komisji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.