PARTNER PORTALU
  • BGK

Gronkiewicz-Waltz: komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji jest niekonstytucyjna

  • PAP/AH    13 października 2017 - 13:06
Gronkiewicz-Waltz: komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji jest niekonstytucyjna
Gronkiewicz-Waltz podkreślała, że przygotowany przez ratusz audyt ws. reprywatyzacji zostanie przekazany szefowi komisji weryfikacyjnej. Fot. R. Motyl/UM Warszawa

Uważam, że komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji jest niekonstytucyjna; będę się komunikować w taki sposób, jaki będę uważała za zgodny z prawem - oświadczyła w piątek prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz pytana, czy stawi się przed komisją.
Odnosząc się do propozycji szefa komisji weryfikacyjnej Patryka Jakiego, by stawiła się jako świadek na posiedzenie komisji w sprawie nieruchomości przy ul. Noakowskiego, Gronkiewicz-Waltz odpowiedziała: "Organ nie może tego robić. Ja trochę chronię pana Patryka Jakiego przed naruszeniem prawa".

Argumentowała, że taka propozycja narusza przepisy o postępowaniu administracyjnym.

- Rozumiem, że jest politologiem, w związku z tym ja, jako profesor prawa, muszę go ochronić przed wpadnięciem w sytuację, kiedy by złamał prawo - dodała.

Gronkiewicz-Waltz podkreślała, że przygotowany przez ratusz audyt ws. reprywatyzacji zostanie przekazany szefowi komisji weryfikacyjnej.

Dodała, że audyt dotyczył adresów, których - poza pojedynczymi przypadkami - nie badały inne organy, ponieważ biuro audytu nie chciało dublować ich działań.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.