PARTNER PORTALU
  • BGK

Gronkiewicz-Waltz nie stawiła się na przesłuchanie przed komisją weryfikacyjną

  • PAP/KDS    29 czerwca 2017 - 11:20
Gronkiewicz-Waltz nie stawiła się na przesłuchanie przed komisją weryfikacyjną
Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy (fot.Platforma Obywatelska/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie stawiła się w czwartek (29 czerwca) przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji. Podczas konferencji prasowej zadeklarowała, że ratuszowi zależy na wyjaśnieniu nieprawidłowości wokół stołecznej reprywatyzacji. Jednocześnie powtórzyła, że ratusz nie jest stroną w postępowaniu przed komisją weryfikacyjną.
Gronkiewicz-Waltz została w czwartek wezwana przed komisję weryfikacyjną w charakterze świadka, jednak się nie stawiła. - Nam bardzo zależy na wyjaśnieniu tej sprawy, tylko to nie ma być przedstawienie teatralne, gdzie jedną z głównych ról będzie odgrywał prezydent m.st. Warszawy. Chcemy, żeby te służby, które są konstytucyjne, żeby wyraziły swoje zdanie na ten temat. I tu jesteśmy od początku do dyspozycji - zadeklarowała Gronkiewicz-Waltz na konferencji prasowej.

Jak zauważyła, już "chyba trzy segregatory" dokumentów wysłano na potrzeby komisji weryfikacyjnej.

Gronkiewicz-Waltz powtórzyła, że to prezydent Warszawy jest organem, którzy orzeka w sprawach dekretowych. - Kim jest komisja, tego jeszcze do końca nie wiemy. Ona sama definiuje siebie w ustawie, jest organem administracji publicznej. Czyli to wygląda mniej więcej tak, obrazując to na obrazie sądowym, że sędzia apelacyjny wzywa sędziego, który wydał orzeczenie w niższej instancji, a teraz mówi: "pan teraz jest stroną" - mówiła prezydent Warszawy.

- To jak może być stroną, przecież jest organem? - pytała. Powtórzyła, że komisja weryfikacyjna działa w sprzeczności z konstytucją.

Gronkiewicz-Waltz przypomniała, że w poniedziałek miasto złożyło do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie wniosek o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego. Jak wówczas mówiła, w Polsce są dwa organy powołane do rozstrzygania spraw reprywatyzacyjnych - komisja weryfikacyjna i prezydent m. st. Warszawy. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Ręce opadają, 2017-06-30 08:25:04

    Taa, nie jest stroną. Żeby się nie zdziwiła. A już pomijając nawet ten spór - to jaskrawy przejaw prawdziwych chęci na szybkie wyjaśnienie tej sprawy.