PARTNER PORTALU
  • BGK

Gronkiewicz-Waltz odwołała dwóch wiceprezydentów Warszawy

  • pt/pap    8 września 2016 - 14:20
Gronkiewicz-Waltz odwołała dwóch wiceprezydentów Warszawy
Jarosław Jóźwiak nie jest już wiceprezydentem Warszawy - poinformowała prezydent stolicy (fot.twitter.com)

• Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy odpowiedzialny za Biuro Gospodarki Nieruchomościami podał się do dymisji.
• Stanowisko stracił też inny wiceprezydent - Jacek Wojciechowicz.
• Gronkiewicz-Waltz poinformowała również, że zrezygnowała z funkcji przewodniczącej warszawskiej Platformy.
Jak poinformowano po posiedzeniu zarządu PO poświęconemu sytuacji w Warszawie, Jóźwiaka zastąpi Witold Pahl, obowiązki Wojciechowicza przejmuje inny z wiceprezydentów stolicy - Michał Olszewski.

Czytaj też: Jóźwiak: stałem się zakładnikiem walki politycznej

Pahl poinformował, że jego podstawowym, pierwszym zadaniem będzie uzyskanie statusu pokrzywdzonego dla m.st. Warszawy, ponieważ - jak mówił - da to możliwość współpracy z organami prokuratury, ale też przyczyni się do szybszego wyjaśnienia sprawy reprywatyzacji.

- Słowo klucz, które dzisiaj tutaj padło z ust pani prezydent, to słowo determinacja i tej determinacji mi również nie zabraknie. Determinacji w ustalaniu osób, które naruszyły prawo, które bez względu na swój status społeczny, powiązania towarzyskie, czy też przynależność partyjną powinny ponieść adekwatną do swojego zawinienia karę - zapewnił Pahl.

Gronkiewicz-Waltz wyjaśniła, że Jóźwiak sam podał się do dymisji, Wojciechowicz z kolei został odwołany.

- Chcę to wyczyścić do cna i obiecuję, że odzyskam działkę przy Chmielnej – mówiła Gronkiewicz-Waltz. - Wielu chce, bym jak najszybciej odeszła, ja chcę wszystko szybko wyjaśnić. Zobaczymy, kto będzie pierwszy - dodała.

Wsparcie dla prezydent Warszawy oraz jej decyzji wyraził po zakończeniu zarządu PO Grzegorz Schetyna.

- Będziemy wspierać panią prezydent w każdej jej aktywności, aby odnaleźć, odszukać i zlikwidować wszystkie nieprawidłowości, które mogą funkcjonować w przestrzeni ratusza i miasta stołecznego Warszawy. Kwestia dotyczy oczywiście reprywatyzacji, procesów, które są teraz bardzo szeroko opisywane - powiedział.

Zaznaczył, że Gronkiewicz-Waltz jako pierwsza i jedyna zajęła się problemem reprywatyzacji i stara się go wyjaśnić. Ocenił, że problem jest bardziej poważny i szerszy niż wydawało się wcześniej.

- Jesteśmy przekonani, że to właśnie pani prezydent skutecznie z tym problemem sobie poradzi - dodał.

Do tego - jak zaznaczył - potrzebne jest wsparcie Platformy Obywatelskiej, radnych, struktury samorządowych. - To wszystko ma. Dzisiaj jesteśmy - jak to mówiliśmy w Platformie - razem jako jedna pięść - dodał.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • obs1248, 2016-09-09 09:06:59

    Prokurator zapomniał o zastosowaniu aresztu prewencyjnego? Spodziewam się pożaru w archiwum. Seryjny samobójca też czeka...
  • ASK, 2016-09-08 15:12:58

    ....Wojciechowicz z kolei został odwołany....Jeżeli Wojciechowicz został odwołany z kolei, no to chyba w warszawskim ratuszu nadal siedzi na swoim stołku.