PARTNER PORTALU
  • BGK

Gronkiewicz-Waltz przeciwna referendum w Warszawie

  • PAP    8 września 2016 - 15:11

- Referendum oznaczałoby dużą dezorganizację pracy dla ratusza i w związku z tym jestem mu przeciwna - tak odniosła się prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz do inicjatywy referendalnej w sprawie jej odwołania.
O złożeniu wniosku o rozpisanie referendum w tej sprawie do ratusza poinformowało w środę stowarzyszenie "Oburzeni".

Czytaj też: Referendum ws. odwołania prezydent stolicy może mieć bardzo istotne znaczenie

 

Pytana, czy jej zdaniem powinno ono się odbyć, Gronkiewicz-Waltz oceniła, że referendum to "duża dezorganizacja pracy dla ratusza".

"Niech państwo nie uwierzą tym, którzy chcą referendum (...), że oni chcą dla dobra Warszawy. Dlatego, że będzie znowu zamieszanie, a w zamieszaniu właśnie są problemy" - mówiła Gronkiewicz-Waltz. "W związku z tym jestem przeciwna temu referendum" - podkreśliła, zapowiadając, że będzie tłumaczyła swoje stanowisko warszawiakom.

Wcześniej prezydent stolicy oświadczyła również, że nie zamierza podawać się do dymisji i jest zdeterminowana, by kwestię reprywatyzacji wyjaśnić.

Czytaj też: Gronkiewicz-Waltz odwołała dwóch wiceprezydentów Warszawy

Na tę determinację wskazują, jej zdaniem, m.in. podjęte decyzje o dymisjach urzędników odpowiedzialnych za zwroty nieruchomości - b. szefa Biura Gospodarowania Nieruchomościami Marcina Bajki, jego zastępcy Jerzego Mrygonia oraz Krzysztofa Śledziewskiego, który zajmował się sprawą kontrowersyjnego zwrotu działki obok Pałacu Kultury. Gronkiewicz-Waltz zwróciła jednocześnie uwagę, że analogiczne decyzje nie zostały podjęte m.in. wobec jednej z urzędniczek ministerstwa sprawiedliwości, której udział w reprywatyzacji m.in. Chmielnej 70 był opisywany przez media.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.