PARTNER PORTALU
  • BGK

Gronkiewicz-Waltz przed komisją reprywatyzacyjną jako świadek? "To nieprawdopodobne"

  • PAP/AH    11 października 2017 - 12:23
Gronkiewicz-Waltz przed komisją reprywatyzacyjną jako świadek? "To nieprawdopodobne"
Fot. PTWP

Zmiana charakteru ze strony na świadka to nieprawdopodobna propozycja; nie można podejmować dowolnych działań w zależności od efektu, jaki chce się osiągnąć - tak propozycję szefa komisji weryfikacyjnej Patryka Jakiego dla prezydent Warszawy ocenił rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk.
• Szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki zapowiedział, że może wzywać na najbliższe posiedzenia prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz w charakterze strony, a w charakterze świadka.

• Rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk ocenił taką propozycję jako "nieprawdopodobną".

• Pytany, czy Gronkiewicz-Waltz stawi się na najbliższych rozprawach komisji, odparł: że "nic się nie zmienia, jeżeli chodzi o stanowisko miasta".

Jaki zaproponował w środę prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz, że wzywając ją na rozprawy komisji zmieni jej status ze strony na świadka.

- Mogę zadeklarować (...) że na wszystkie najbliższe rozprawy mogę nie wzywać pani prezydent w charakterze strony - czyli również nie otrzyma kary grzywien - a zmienię jej status, tak jak ona chciała, ze statusu strony na status (...) świadka, tylko na sprawę Noakowskiego 16, w grudniu. Jeżeli pani prezydent przyjmie tę moją (...) publiczną ofertę, to ja wycofam wezwania dotychczasowe na najbliższe rozprawy - dodał.

Milczarczyk ocenił w rozmowie, że propozycja Jakiego jest nieprawdopodobna.

- Jest nieprawdopodobne, że przedstawiciel organu, jakim jest komisja weryfikacyjna, organu, który ma w swoich działaniach opierać się na przepisach prawa, proponuje rozwiązanie i wychodzi wręcz z niewiarygodną propozycją, która opiera się na jego widzimisię i na jego politycznym przekonaniu - powiedział Milczarczyk. - Nie może być tak, że podejmuje się dowolne działania w zależności od tego, jaki efekt chce się osiągnąć. To jest zaskakujące i nieprawdopodobne - podkreślił rzecznik ratusza.

Pytany, czy Gronkiewicz-Waltz stawi się na najbliższych rozprawach komisji, w tym ws. Noakowskiego 16, odparł:, że "nic się nie zmienia, jeżeli chodzi o stanowisko miasta".

Chodzi o kamienicę, które została odzyskana w części przez rodzinę prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. B. dyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami m.st. Warszawy - Marcin Bajko zeznał w czerwcu przed komisją weryfikacyjną, że "Hanna Gronkiewicz-Waltz poprosiła o akta sprawy Noakowskiego 16" i "miał z nią długie na ten temat rozmowy".

- Miasto pracuje z komisją, przekazuje dokumenty wszelkiego rodzaju dane i informacje potrzebne do pracy komisji, na miejscu są nasi przedstawiciele, pełnomocnicy. Organ jakim jest prezydent miasta realizuje przepisy prawa - dodał Milczarczyk.

We wtorek członek komisji Jan Mosiński (PiS) opowiedział się za podwyższeniem grzywien za niestawiennictwo przed komisją badającą reprywatyzację w Warszawie. Obecnie komisja może nałożyć kary do 3 tys. zł i do 10 tys. zł. Gronkiewicz-Waltz kilkakrotnie została ukarana za niestawienie się przed komisją. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Ostateczne pogrążenie, 2017-10-19 15:08:33

    Już próbują ją wyciągać za uszy, dawać szanse na jakieś wyjście z ćwiercią twarzy (bo z całą już się nie da) z tej sytuacji, a ona i tak nie rozumie. I nikt tego nie rozumie. Pan Milczarczyk też tego nie rozumie, ale udaje oburzenie, bo każdy powód jest dobry żeby stosować jedyną linię obrony czyli ...atak. To tak, jak ze złodziejem złapanym za rękę, który nie dość, że wypiera się, że to nie jego ręka to jeszcze oskarża tę rękę, która go złapała.  rozwiń
  • Prof. Glass, 2017-10-11 15:01:17

    Wredne, nienawistne Żydzisko! Ona, to naród wybrany, my Warszawiacy to goje, których mona niszczyć jak za niemieckiej okupacji! Gdzie było PO i PSL? Gdzie Polacy, których wybraliśmy w poprzednich wyborach? Panie Schetyna, proszę o odpowiedź, albo zwrot diet poselskich~!