PARTNER PORTALU
  • BGK

Gronkiewicz-Waltz wróżką? PiS nie planuje wcześniejszych wyborów samorządowych

  • Bartosz Dyląg    28 czerwca 2016 - 16:32
Gronkiewicz-Waltz wróżką? PiS nie planuje wcześniejszych wyborów samorządowych
Ja jako poseł nic nie wiem o wcześniejszych wyborach – zaznacza Marzena Machałek. Fot. facebook

- Ja jako poseł nic nie wiem o wcześniejszych wyborach samorządowych – zapewnia posłanka PiS Marzena Machałek.
- Nie jest tajemnicą, że PiS będzie chciało po wizycie papieża skrócić kadencję władz samorządowych – stwierdziła we wtorek, 28 czerwca prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Jej zdaniem partia ta jest na fali wznoszącej, więc chce to wykorzystać, aby mieć pełnię władzy.

Gronkiewicz-Waltz uważa, że prowadzona w samorządach kontrola CBA pokazuje ewidentnie, jak PiS przygotowuje się do tak zarysowanego scenariusza.

Gronkiewicz-Waltz jest wróżką?

Komentując opinię prezydent Warszawy posłanka PiS Marzena Machałek zastanawia się, z jakiej racji tego typu słowa są wypowiadane.

– Jest wróżką, że coś takiego mówi, przewiduje, sen miała proroczy? Ja jako poseł nic nie wiem o wcześniejszych wyborach – zaznacza Marzena Machałek. – W życiu różne rzeczy mogą się zdarzyć, ale rozumiem, że pani prezydent jest wróżką albo jasnowidzem.

Jak wyjaśnia posłanka PiS, kontrola CBA jest rutynowa i nie ma nic wspólnego z wcześniejszymi wyborami. Są instytucje powołane do czynienia swoich powinności i je czynią, nie ma to nic wspólnego z polityką.

– Tego typu sformułowania to wyjście ze swojej roli samorządowca. Dobrze byłoby gdyby Hanna Gronkiewicz-Waltz występowała w roli prezydent Warszawy, a nie wiceprzewodniczącej Platformy Obywatelskiej, bo takie słowa niestety psują obraz samorządu i samorządności - uważa.

Machałek przyznaje, że Prawo i Sprawiedliwość miało zastrzeżenia do procedury wyborów samorządowych jeśli chodzi o sejmiki wojewódzkie, bardzo późno ogłoszono ich wyniki.

– Okazało się, że jedna czwarta Polaków nie umie głosować. Nie przyjęto później naszych projektów zmian w Kodeksie wyborczym. Rzeczywiście, obraz wyniku wyborów do sejmików wojewódzkich mógł nie odzwierciedlać woli wyborców, w związku z liczbą nieważnych głosów – podkreśla Machałek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • samorządowiec od 1990 r, 2016-07-04 08:37:23

    Wybory samorządowe też mogą przez niektórych być traktowane jako czynność rutynowa ,skoro nie ma działającej konstytucji .Ja się dziwię ,że na ten temat rozmawia się z posłem .
  • Andrzej Dec, 2016-06-29 15:35:47

    Bo jak ktoś jest samorządowcem, to nie może się wypowiadać jako polityk, czy po prostu Polak zatroskany o nasze sprawy. Cos się Pani poprzestawiało, Pani Poseł. A co do CBA. Taki najazd służb w wielu miejscach następował z reguły wtedy, kiedy było podejrzenie zorganizowanego (w porozumieniu), przest...ępczego działania. I odbywał się w jednym czasie, żeby uniemożliwić mataczenie dokonywane na wieść o akcji w innym miejscu. Jednym słowem, kiedy mieliśmy do czynienia z przestępczością zorganizowaną. Tymczasem, kiedy rzecz dotyczy dobrze udokumentowanych spraw urzędowych z poprzednich kilku lat, nic takiego nie groziło. Więc całe to przedstawienie służyło jedynie zrobieniu wrażenia, że mamy do czynienia z jakąś mafią. Dlatego proszę nie wmawiać nam, że to były czynności rutynowe.  rozwiń