PARTNER PORTALU
  • BGK

Grzegorz Schetyna: będziemy musieli bronić również pensji samorządowców i inwestycji

  • PAP/MIW    7 kwietnia 2018 - 12:22
Grzegorz Schetyna: będziemy musieli bronić również pensji samorządowców i inwestycji
Schetyna wraz z m.in. kandydatem PO na prezydenta Wrocławia Kazimierzem M. Ujazdowskim uczestniczy w sobotę w stolicy Dolnego Śląska w debacie "Nasz Wrocław" (fot. twitter.com / PO)

Wybory samorządowe są najważniejsze, ponieważ pokażą, czy Polacy są gotowi, by zatrzymać centralistyczny atak na niezależność samorządów – powiedział w sobotę (7.04) we Wrocławiu podczas debaty z działaczami PO lider tej partii Grzegorz Schetyna.
Schetyna wraz z m.in. kandydatem PO na prezydenta Wrocławia Kazimierzem M. Ujazdowskim uczestniczy w sobotę w stolicy Dolnego Śląska w debacie "Nasz Wrocław" z udziałem działaczy PO.

- Przed nami seria wyborów, przy tym te najbliższe samorządowe są najważniejsze, ponieważ pokażą, czy Polacy są gotowi, by zatrzymać centralistyczny, agresywny atak na niezależność samorządów - powiedział Schetyna podczas wystąpienia.

Dodał, że do tej pory sądził, że trzeba będzie bronić "istoty samorządów, jego niezależności".

- Od kilku dni wydaje się, że będziemy musieli bronić również pensji samorządowców i inwestycji, które będą mogli prowadzić - mówił.

Lider PO podkreślił, że "istota samorządności jako taka jest zagrożona".

- Dlatego uważam, że potrzebne są spotkania ludzi z różnych środowisk, którzy wiedzą i czują jak ważny jest samorząd - mówił. Dodał, że PO będzie prowadziła setki takich spotkań w najbliższych miesiącach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.