PARTNER PORTALU
  • BGK

Grzegorz Schetyna: Będziemy wspierać Hannę Gronkiewicz-Waltz

  • PAP/JL/PT    24 sierpnia 2016 - 10:12
Grzegorz Schetyna: Będziemy wspierać Hannę Gronkiewicz-Waltz
Grzegorz Schetyna: Będziemy bronić i wspierać prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz. Fot. Mat. prasowe

– Będziemy bronić i wspierać prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz, bo jest dobrym prezydentem miasta, ale też obiektem zmasowanego ataku politycznego i partyjnego – zapewnia szef PO Grzegorz Schetyna.
Grzegorz Schetyna odniósł się w ten sposób do zarzutów polityków skierowanych wobec Hanny Gronkiewicz-Waltz po sobotniej publikacji „Gazety Wyborczej” dotyczącej okoliczności reprywatyzacji jednej z najdroższych działek w Warszawie – przy przedwojennej ul. Chmielnej 70.

Czytaj też: Władze stolicy obwiniają MF za bałagan ws. Chmielnej 70

– Będziemy absolutnie, i to mówię z pełną odpowiedzialnością, bronić i wspierać Hannę Gronkiewicz-Waltz. Nie tylko dlatego, że jest wiceprzewodniczącą Platformy Obywatelskiej i dobrym prezydentem Warszawy, ale też jest absolutnie obiektem takiego zmasowanego ataku politycznego, partyjnego i medialnego – mówi szef PO.

Czytaj też: Oni widzą już koniec rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz

Schetyna wyraził ponadto nadzieję na przygotowanie „pełnej ustawy reprywatyzacyjnej” i przeprowadzenie jej przez parlament. – Sytuacja ta dojrzała do tego, żeby w ten sposób reagować, bo to jest zaniechanie wszystkich elit politycznych przez tyle lat i kadencji – ocenia Grzegorz Schetyna.

Czytaj też: Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna podać się do dymisji

Zdaniem szefa PO problemu z reprywatyzacją nie ma we Wrocławiu, w Szczecinie czy w Gdańsku.

– Jest to kwestia, którą musimy jakby odebrać lokalności i zainteresowaniu tylko warszawskiemu i spowodować żeby debata odbyła się w parlamencie, żeby powiedzieć, pokazać, jaka jest sytuacja, jakie będą dalsze skutki takiej dzikiej, nieustabilizowanej, niezorganizowanej reprywatyzacji i przeprowadzić taką ustawę. To jest wyzwanie dziś dla nas wszystkich, dla parlamentu – uważa Grzegorz Schetyna.

Zdaniem Grzegorza Schetyny nie powodu, by w Warszawie wprowadzać zarząd komisaryczny. – Nie ma ani powodu, ani żadnego formalnego czy nieformalnego pretekstu do takich decyzji. Wybory za dwa lata. Warszawa jest bardzo ważna. Warta jest i zaangażowania, i skutecznej walki, tak jak robi to Hanna Gronkiewicz-Waltz od wielu lat – zaznacza Grzegorz Schetyna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.