PARTNER PORTALU
 • BGK

Grzegorz Schetyna: Nie pozwolimy na to, żeby pokolenia dobrych samorządowców poszły w polityczny niebyt

 • PAP/JS    21 marca 2017 - 21:13
Grzegorz Schetyna: Nie pozwolimy na to, żeby pokolenia dobrych samorządowców poszły w polityczny niebyt
Grzegorz Schetyna zaznaczył, że najważniejszym wyzwaniem i sprawdzianem dla Platformy Obywatelskiej będą wybory samorządowe (fot. PO/twitter)

Grzegorz Schetyna wziął udział w spotkaniu Klubu Obywatelskiego w Błoniu (woj. mazowieckie)
Grzegorz Schetyna zaznaczył, że najważniejszym wyzwaniem i sprawdzianem dla Platformy Obywatelskiej będą wybory samorządowe. Jak dodał Schetyna, rolę PO w tych wyborach widzi jako zbudowanie konstrukcji, w której "zmieszczą się wszyscy ci, którzy wyznają podobne zasady: chcą Polski samorządowej, otwartej, obecnej w UE, tej, która nie zgadza się na dyktat państwa PiS". "I można to zrobić" - podkreślił.

"Ja nie chcę jako szef PO dominować w sejmikach czy w radach powiatowych, czy w radach miejskich, czy w radach gmin. Chciałbym tylko i zrobię wszystko, żeby tam byli sensowni ludzie, których wybiorą mieszkańcy, żeby nikt im nie narzucał, że ktoś nie może być. A jeżeli burmistrza waszego wyrzucą z możliwości kandydowania, to rolą PO jest to, żeby był z naszej listy czy z listy, którą zorganizujemy, miał miejsce i mógł kandydować do sejmiku, a potem do Sejmu, jeżeli wy go wybierzecie" - mówił lider PO.

"Na tym polega logika demokracji lokalnej i taka zwykła ludzka przyzwoitość. Nie pozwolimy na to, żeby pokolenia dobrych samorządowców wychowanych od 1989 r., żeby oni poszli w polityczny niebyt, bo nie są z PiS-u" - dodał Schetyna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (5)

 • spokojny, 2017-03-22 12:22:40

  Do w.potega@neostrada.pl: Nigdy więcej rządzenia przez PO. Dość wybielania się, bo fakty są nadto widoczne.
 • w.potega@neostrada.pl, 2017-03-22 11:36:47

  Skoro są dobrzy to ich chętnie przyjmą w korporacjach. Zdobędą doświadczenie na rynku, a jak wrócą to będą bardziej szanować pieniądze podatników.
 • Lechu, 2017-03-22 10:58:00

  Dopływ świeżego powietrza i świeżych pomysłów będzie ozdrowieńczy: koniec z rutyną i bezruchem. Dziwię się, że Gajowy Marucha tego nie wie. Tzn. wie, ale pali głąba.