PARTNER PORTALU
 • BGK

Grzegorz Schetyna obawia się, że PiS przyspieszy wybory samorządowe

 • Parlamentarny.pl    7 stycznia 2016 - 12:10
Grzegorz Schetyna obawia się, że PiS przyspieszy wybory samorządowe
Schetyna: PiS chce scentralizować pracę samorządu (fot. schetyna.pl)

W porannej rozmowie na antenie rozgłośni radiowej TOK FM, Grzegorz Schetyna wyraził obawę, że PiS będzie dążyć do przyspieszenia wyborów samorządowych. Polityk boi się centralizacji władzy i wpływu takich wyborów na wydawanie środków unijnych.
- PiS chce podnieść rękę na konstrukcję, którą zbudowaliśmy - mówił Schetyna. - To znaczy na wydawanie środków europejskich. Te środki są wydawane w porozumieniu między rządem i samorządem. Sporo zrobi PiS, by uderzyć w samorząd i w jego niezależność. Przestrzenie niezależności są atakowane przez PiS. Na poziomie samorządu właśnie odbędzie się poważne starcie o odebranie jego niezależności przez rządzących. PO jest bardzo mocna w samorządzie, tam jest prowadzona dziś polityka państwa.

Cały artykuł dostępny na parlamentarny.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (6)

 • ADG, 2016-01-20 21:25:44

  Powinny się odbyć jak najszybciej, Z tym , że należy określić jakie warunki musi spełniać kandydat na rajcę stosownego samorządu terytorialnego, kandydat na wójta, burmistrza , prezydenta miasta , czy marszałka województwa . Nie mogą to być znajomi królika .Mają to być ludzie cieszący się mirem w da...nym społeczeństwie. Kandydatem na rajcę musi być człowiek światły , posiadający wiedzę i dorobek świadczący o jego przeszłości. Nie może to być tak, jak: "chcesz być prezydentem ...... no to już..."ADG  rozwiń
 • glewes, 2016-01-16 15:51:47

  Oby tak było, inaczej niszczenie Polski nie zostanie powstrzymane! Jurgieltnicy i nasi zdrajcy mają POlskę za osobisty folwark, a nas traktują jak bydło!
 • ADG, 2016-01-09 20:20:49

  To byłoby najlepsze wyjście z impasu w jaki tkwią gminy, miasteczka i miasta.Tak zwane samorządy to w połaczeniu z administracją państwowa ostatnie bastiony działające na zasadzie : CO BY TU JESZCZE - DZIALAJA BARDZO SZYBKO.Teraz ,to blyskawice , bez planów ,bez przetargów ,wyrwać ile się da, Wy...ciąć w parkach , ulicach jak najwięcej starego ponad stuletniego drzewostanu lipy , kasztanowce , dęby, i szykować pałace dla przyszłych pociech - nowa klasa arystokracji nam wyrasta. Dokument rodowe książąt i hrabiów mają przygotowane od lat ,łącznie z pieczęciami z czerwonego laku i chwostami.Tylko fraki coś nie leżą.ADG  rozwiń