PARTNER PORTALU
  • BGK

Grzegorz Schetyna: Warszawiacy nie zaakceptują pomnika na placu Piłsudskiego

  • PAP/KDS    9 lutego 2018 - 12:25
Grzegorz Schetyna: Warszawiacy nie zaakceptują pomnika na placu Piłsudskiego
- To mnie obraża jako Polaka, bo to jest jednak miejsce, które jest częścią polskiej historii, mówię o Grobie Nieznanego Żołnierza - komentuje Schetyna (fot. Facebook/Grzegorz Schetyna)

Grzegorz Schetyna, szef Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że PO spróbuje przeprowadzić referendum ws. budowy pomnika smoleńskiego na pl. Piłsudskiego.
W stanowisku radnych  napisano, że oburzenie budzi zignorowanie procedur prawnych, realizacja pomnika w tym trybie jest gwałtem na samorządności i wolności mieszkańców.

Schetyna w internetowej części rozmowy w radiu ZET był pytany, czy PO spróbuje przeprowadzić referendum w Warszawie ws. budowy pomnika na pl. Piłsudskiego. - Myślę, że tak i to pewnie jest dobre wyzwanie dla nowego prezydenta miasta już po wyborach - odpowiedział lider PO.

Dodał, że był kompletnie zdumiony i zdruzgotany, że w takim świętym i historycznym miejscu, czyli przy Grobie Nieznanego Żołnierza, PiS chce postawić pomnik smoleński.

- To mnie obraża jako Polaka, bo to jest jednak miejsce, które jest częścią polskiej historii, mówię o Grobie Nieznanego Żołnierza - dodał Schetyna.

Czytaj więcej: Jarosław Sellin: Postawa radnych PO w Warszawie to barbarzyństwo polityczne

Jak mówił, postawienie pomnika w taki demonstracyjny sposób, arogancki, uderzający w wolę warszawiaków, w Warszawę i historię Warszawy uważa za absurdalne. - Kompletnie tego nie rozumiem, to jest tak bardzo powiedziałbym PiS-owskie, gdyby to nie było smutne i, powiem szczerze, pokazujące pychę władzy PiS - powiedział lider Platformy.

- Przecież warszawiacy nie zaakceptują tego pomnika i on zostanie, tak jak czytam, rozebrany i wyniesiony stamtąd po wyborach - dodał.

Przekonywał, że absurdalną historią było wyciąganie spod władztwa samorządu części pl. Piłsudskiego, aby postawić pomnik.

Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, odnosząc się do słów Schetyny, napisała na Twitterze, że referendum to dobry pomysł. - Nie można robić czegoś wbrew woli warszawiaków - podkreśliła. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • !!!!!, 2018-02-11 11:27:53

    PO = P-latforma O-dejść
  • bcb, 2018-02-09 18:06:19

    Trudno ! w głowie się nie mieści 96 osób z Prezydentem RP tragicznie ginie pomnik staje się problemem ......brzydkie słowa cisną się jak można coś takiego wymyślać ? NEMEZIS