PARTNER PORTALU
  • BGK

Grzegorz Schetyna: Zrobimy wszystko, by za dwa lata być gotowym do wyborów samorządowych

  • PAP/MN    17 czerwca 2016 - 17:41
Grzegorz Schetyna: Zrobimy wszystko, by za dwa lata być gotowym do wyborów samorządowych

Od zawsze wszystkim mówię, że obecność w PO to jest wybór - wolny, otwarty, podmiotowy, personalny i osobisty - mówi Schetyna (fot. twitter)

• Rozmawiamy i ustawiamy nowy początek PO. Budujemy fundament pod nową PO, żeby wyniki sondażowe mogły się poprawiać i żebyśmy mogli gonić PiS – powiedział w piątek (17 czerwca) Grzegorz Schetyna.
• Będziemy robić wszystko, by za dwa lata być gotowym do wyborów samorządowych, właśnie z nową PO, nowymi ludźmi, nowym programem – wyliczał lider Platformy Obywatelskiej.
Na konferencji prasowej w Kielcach był on pytany o sytuację wewnątrz partii, w kontekście informacji na temat decyzji, jakie w czwartek miał podjąć zarząd PO.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że sekretarz generalny PO i rzecznik ds. dyscypliny tej partii mają przeprowadzić rozmowy m.in. z Michałem Kamińskim, Cezarym Tomczykiem i Cezarym Grabarczykiem ws. niektórych ich wypowiedzi.

"Jeśli chodzi o kwestie dyscypliny, wczorajszego zarządu - to była bardzo dobra, otwarta rozmowa. Powiedziałem też bardzo wyraźnie, że zależy mi na tym, żeby PO była dobrze zorganizowaną drużyną, instytucją, która jest w stanie odbudować wiarygodność, zbudować nowy początek swojej historii - głęboko w to wierzę - i poprawiać wyniki sondażowe" - podkreślił Schetyna, zaznaczając, że "właśnie dlatego te otwarte rozmowy wewnątrz i dlatego takie wprowadzenie elementarnej dyscypliny".

Czytaj też: Schetyna: Kontrole CBA na polityczne zamówienie

"Od zawsze wszystkim mówię, że Platforma, obecność w PO to jest wybór - wolny, otwarty, podmiotowy, personalny i osobisty. I każdy musi go dokonać w sobie, w swoich emocjach i charakterze" - dodał szef PO.

"Właśnie dlatego rozmawiamy i ustawiamy ten nowy początek PO, budujemy fundament pod nową PO, żeby sondaże mogły się zwiększać i żebyśmy mogli gonić PiS. Bo po to jesteśmy, dlatego Polacy nas wybrali, dlatego jesteśmy największą partią opozycyjną, która ma wszystkie predyspozycje do tego, by PiS odebrać władzę, odebrać rząd" - podkreślił Schetyna.

"Będziemy robić wszystko, by za dwa lata być gotowym do wyborów samorządowych, właśnie z nową PO, nowymi ludźmi, nowym programem, który przyjmiemy 24 września w Warszawie, z nowym początkiem i nowymi dobrymi emocjami. To wszytko musi trwać" - ocenił polityk.

Całość czytaj TUTAJ

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • samorządowiec od 1990 r, 2016-06-18 09:48:52

    Do słupski: W samorządzie nie dzieje się tak żle jak w rządzie bo trochę mniej jest polityki .Jednak po 26 latach należy w trybie pilnym wprowadzić ,szereg zmian o charakterze ustrojowym jak też ekonomicznym .Kadencyjność ,ekwiwalentne finansowanie zadań zleconych ,likwidacja powiatów ,ograniczenie ...roli wojewody do roli strażnika prawa ,ograniczenie liczby radnych ,konieczność całkowitego zrzeczenia się legitymacji partyjnej przez Wójta ,Burmistrza ,i.t.d.,zwiększenie udziałów w PIT i CIT i wiele ,wiele innych.  rozwiń
  • słupski, 2016-06-18 00:38:59

    Panie Schetyna. Naucz się pan historii a potem zajmij się słupkami. Kiedy zaś ludzie pójdą do wyborów samorządowych, słupki sondażowe, zobaczy pan takie, jaka będzie rzeczywistość.