PARTNER PORTALU
  • BGK

Grzegorz Tobiszowski gasi konflikt z górnikami

  • JL    1 lutego 2016 - 10:03
Grzegorz Tobiszowski gasi konflikt z górnikami
Trwają negocjacje związków zawodowych z władzami Kompanii Węglowej. Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski uczestniczy w negocjacjach związków zawodowych z władzami Kompanii Węglowej.
Wypowiedzenie przez zarząd Kompanii Węglowej porozumienia z 17 lipca 2015 roku wprowadziło dużą nerwowość. Na temat sytuacji w Kompanii Węglowej obraduje górniczy Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy. Zajmie się też położeniem kopalni Makoszowy, która do dziś nie ma inwestora i której załoga obawia się, że Makoszowy zostaną poddane likwidacji.

Zarząd Kompanii Węglowej w wystosowanym oświadczeniu zaznaczył, że Kompania kontynuuje intensywne prace nad utworzeniem Polskiej Grupy Górniczej, w skład której wejdzie jedenaście kopalń. Według zarządu KW najbliższe dwa-trzy lata będą bardzo trudne dla górnictwa węglowego – spodziewana jest bowiem nadprodukcja surowca, silna konkurencja i w efekcie możliwy jest dalszy spadek cen węgla.

Spółka nie może wobec takich zagrożeń przejść obojętnie. Polska Grupa Górnicza, która ma powstać na przełomie kwietnia i maja 2016 roku, musi być przygotowana na stawianie czoła trudnym wyzwaniom. Aby pozyskać inwestorów, którzy dokapitalizują spółkę konieczna jest dalsza poprawa wyników finansowych, redukcja kosztów, niezbędne są też oszczędności w kosztach pracy.

Więcej tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.