PARTNER PORTALU
  • BGK

GUS zapowiada kolejne badanie. Ankieterzy zapytają o zdrowie czy wydatki

  • KDS    20 marca 2018 - 08:30
GUS zapowiada kolejne badanie. Ankieterzy zapytają o zdrowie czy wydatki
Ankieterzy będą pytać o warunki panujące w gospodarstwach domowych. (fot.pixabay.com)

Od kwietnia do czerwca do naszych drzwi mogą zapukać ankieterzy Głównego Urzędu Statystycznego. Będą pytać o warunki panujące w polskich gospodarstwach domowych.
GUS w tym czasie będzie przeprowadzał Europejskie Badanie Warunków Życia Ludności (EU-SILC). By przeprowadzić odpowiednią ilość wywiadów, ankieterzy z urzędów statystycznych we wszystkich województwach odwiedzą wylosowane gospodarstwa domowe.

- Jeśli to Państwa gospodarstwo domowe zostało wylosowane, chcielibyśmy prosić o przychylność wobec ankietera i życzliwą współpracę - czytamy na stronie urzędu statystycznego. 

Podczas badania zbierane będą informacje o warunkach życia polskich gospodarstw domowych, w tym: warunkach mieszkaniowych, aktywności ekonomicznej, dochodach czy stanie zdrowia.

GUS przypomina, że (EU-SILC) prowadzone jest na obszarze całej Unii Europejskiej. Dzięki temu zebrane dane pozwolą również na porównanie sytuacji polskich gospodarstw domowych z gospodarstwami innych krajów Unii.

Czytaj więcej: Środowiskowa pomoc społeczna w Polsce. GUS o efektach 500 Plus

- Gwarantujemy poufność informacji. Ankieterzy realizujący badanie w terenie zobowiązani są do zachowania tajemnicy, a dane indywidualne zbierane w badaniu wykorzystywane są jedynie do analiz zbiorczych - podkreślają przedstawiciele urzędu. 

Po czym poznamy ankietera z GUS? Będzie legitymował się imiennym identyfikatorem wydanym przez Urząd Statystyczny w danym województwie. Dodatkowo jego dane można potwierdzić dzwoniąc do urzędu statystycznego w naszym województwie.

Warto przypomnieć, że do 30 maja 2018 roku GUS prowadzi również Badanie spójności społecznej. - Informacje zebrane podczas wywiadów pozwolą na dokonanie wszechstronnej oceny poziomu życia Polaków. Wnioski płynące z tego typu badań mają duże znaczenie dla rozwiązywania najpilniejszych problemów społecznych na szczeblu krajowym i regionalnym - zachęcają do udziału przedstawiciele GUS. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Nik, 2018-03-20 20:22:57

    Powiedz nam jak żyjesz? a my ci to jeszcze utrudnimy!