PARTNER PORTALU
  • BGK

Hanna Gronkiewicz-Waltz chce przyjąć Sejm Dzieci i Młodzieży

  • PAP/JS    17 maja 2018 - 19:29
Hanna Gronkiewicz-Waltz chce przyjąć Sejm Dzieci i Młodzieży
Centrum Informacyjne Sejmu podjęło decyzję o odwołaniu posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży planowanego na 1 czerwca 2018 r. (fot. pixabay.com)

Warszawa jest miastem otwartym dla wszystkich, przyjęliśmy niechciany przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego Parlament Seniorów, przyjmiemy też Sejm Dzieci i Młodzieży - zadeklarowała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało, że "z przyczyn niezależnych od Kancelarii Sejmu, mając na względzie kwestie organizacyjne oraz bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w budynkach sejmowych" podjęto decyzję o odwołaniu posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży planowanego na 1 czerwca 2018 r.

Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski napisał na Twitterze, że po raz pierwszy od ćwierćwiecza marszałek Sejmu "nie wpuści dzieciaków na obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca". "To skandal!" - ocenił.

Trzaskowski dodał, że "na szczęście samorządy są jeszcze wolne" i zwrócił się do Gronkiewicz-Waltz i rady miasta, aby zaprosili dzieci i młodzież do siebie.

W reakcji na ten wpis Gronkiewicz-Waltz, również na Twitterze napisała: "Oczywiście. @warszawa jest miastem otwartym dla wszystkich". "Przyjęliśmy niechciany przez @MarekKuchcinski Parlament Seniorów, przyjmiemy też #Sejm Dzieci i Młodzieży. Od jutra ruszamy z przygotowaniami" - poinformowała prezydent stolicy.

Organizowany od 1994 roku Sejm Dzieci i Młodzieży liczy 460 posłów. Jego obrady wzorowane są na procedurach obowiązujących w prawdziwym Sejmie, co ma przybliżać uczestnikom zasady polskiego parlamentaryzmu. Debata plenarna oraz poprzedzające ją prace komisji odbywają się według wcześniej uchwalonej ordynacji wyborczej oraz Regulaminu Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Celem sesji jest kształtowanie postaw patriotycznych, rozpowszechnianie tradycji narodowej i państwowej, upowszechnianie wiedzy o miejscach pamięci i ich znaczeniu dla historii, dziedzictwa i tożsamości lokalnej. Dlatego w tym roku zadaniem uczniów ubiegających się o mandat dziecięcego posła było podjęcie działań zmierzających do zwiększenia znaczenia pamięci historycznej w społeczności lokalnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.