PARTNER PORTALU
  • BGK

Hanna Gronkiewicz-Waltz: Nie przyjęłam żadnej korzyści majątkowej

  • PAP/JS    8 lutego 2017 - 21:34
Hanna Gronkiewicz-Waltz: Nie przyjęłam żadnej korzyści majątkowej
Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że rozważa również podjęcie kroków prawnych mających na celu ochronę jej dóbr prawnych. (fot. um.warszawa.pl/R.Motyl)

• Nie przyjęłam korzyści majątkowej wskazanej w zawiadomieniu, które trafiło do prokuratury ani jakiejkolwiek innej - oświadczyła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
• Jak podkreśliła jest gotowa do podjęcia współpracy z prokuraturą.
Oświadczenie prezydent Warszawy zostało wystosowane w związku z wszczęciem przez Prokuraturę Okręgową Warszawa - Praga postępowania w sprawie przyjęcia w nieustalonym miejscu w 2008 roku korzyści majątkowej w kwocie 2,5 mln zł przez prezydenta Warszawy lub jego zastępcę. Sprawa ma związek z nieruchomością, na której są ogródki działkowe na Saskiej Kępie. Postępowanie zostało wszczęte po wezwaniu stołecznego radnego, członka stowarzyszenia Miasto Jest Nasze Jana Śpiewaka.

"Nie przyjęłam korzyści majątkowej wskazywanej w ww. zawiadomieniu, ani jakiejkolwiek innej. Gotowa jestem do podjęcia koniecznej współpracy z prokuraturą" - napisała prezydent w oświadczeniu.

Podkreśliła, że po licznych postępowaniach administracyjnych i sądowych, finalnie Sąd Okręgowy w Warszawie w 2016 roku stwierdził nieważność umowy sprzedaży praw i roszczeń nieruchomości na Saskiej Kępie, a miasto nie musi zwracać tej nieruchomości ani wypłacać za nią odszkodowania.

"Fakty te wprost przeczą logice przyjętej w zawiadomieniu pana Jana Śpiewaka, iż działam na szkodę m. st. Warszawy. Twierdzenia zawarte w tym zawiadomieniu oraz wielokrotnie podawane w dniu dzisiejszym w przestrzeni medialnej, jakobym przyjęła korzyść majątkową, noszą cechy bezprawnego zniesławienia mojej osoby" - dodała prezydent stolicy.

Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że rozważa również podjęcie kroków prawnych mających na celu ochronę jej dóbr prawnych. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • glaertes1, 2017-02-09 18:09:43

    Oprócz kasy za nie wój dom! Ale uczciwość! Typowo żydowska!