PARTNER PORTALU
  • BGK

Hanna Gronkiewicz-Waltz odebrała wezwanie na rozprawę komisji weryfikacyjnej. Stawi się tym razem?

  • PAP/JS    22 marca 2018 - 22:55
Hanna Gronkiewicz-Waltz odebrała wezwanie na rozprawę komisji weryfikacyjnej. Stawi się tym razem?
Gronkiewicz-Waltz wcześniej też odbierała wezwania na rozprawy i "tutaj nie ma żadnego nowego wydarzenia w tej sprawie". (fot. R. Motyl / UM Warszawa)

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz osobiście odebrała wezwanie na rozprawę komisji weryfikacyjnej 27 marca; nie zmienia to faktu niekonstytucyjności komisji - powiedział rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk.
Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji 27 marca przeprowadzi pierwszą rozprawę na tzw. zasadach "ogólnych". Możliwość przeprowadzenie takiej rozprawy dała nowelizacja przepisów o komisji weryfikacyjnej. Wezwana została Gronkiewicz-Waltz oraz przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska.

Milczarczyk potwierdził, że prezydent stolicy odebrała wezwanie.

Wyjaśnił, że najpierw wezwanie zostało wysłane do urzędu miasta. Jak dodał, następnie przedstawiciele komisji "odwiedzili" Gronkiewicz-Waltz na uczelni, na której wykłada i tam prezydent stolicy osobiście odebrała wezwanie.

Milczarczyk podkreślił, że Gronkiewicz-Waltz wcześniej też odbierała wezwania na rozprawy i "tutaj nie ma żadnego nowego wydarzenia w tej sprawie".

Dopytywany, czy prezydent Warszawy stawi się na rozprawie komisji 27 marca, odparł, że wezwanie tego nie przesądza i "w żaden sposób to nie zmienia faktu niekonstytucyjności komisji". Nie odpowiedział wprost, czy Gronkiewicz-Waltz stanie przed komisją.

Nowelizacja ustawy o komisji weryfikacyjnej przewiduje zwiększenie kar grzywny do 10 tys. zł za pierwsze niestawiennictwo przed komisję weryfikacyjną i do 30 tys. zł za kolejne, a także możliwość zatrzymania i doprowadzenia na rozprawy świadków decyzją prokuratora okręgowego. Komisja weryfikacyjna ma też uzyskać możliwość nałożenia kary grzywny do 1 mln zł na osobę, która dopuściła się pozaprawnych działań wobec danej nieruchomości.

Komisja weryfikacyjna od początku czerwca ub.r. bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych w sprawie reprywatyzacji warszawskich nieruchomości.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.