PARTNER PORTALU
 • BGK

Hanna Gronkiewicz-Waltz: PiS szykuje wybory samorządowe na jesień

 • Parlamentarny.pl    28 czerwca 2016 - 12:30
Hanna Gronkiewicz-Waltz: PiS szykuje wybory samorządowe na jesień
Hanna Gronkiewicz-Waltz: Nie rozumiem jak można, bez powodu wszystkie województwa skontrolować (fot.: Piotr Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

• Hanna Gronkiewicz-Waltz widzi w kontroli CBA w samorządach celowe działanie, mające uzasadnić skrócenie kadencji samorządów.
• Jest przekonana, że PiS tym krokiem chce też ją osobiście usunąć z urzędu.
Po wizycie papieża Franciszka w Polsce, która będzie częścią obchodów Światowych Dni Młodzieży PiS będzie chciało przeprowadzić przyspieszone wybory samorządowe - takiego scenariusza na jesień spodziewa się pytana przez Onet.pl prezydent Warszawy.

Polityk i wiceprzewodnicząca opozycyjnej PO jest pewna, że partia Jarosława Kaczyńskiego chce wykorzystać swoje nadal wysokie poparcie społeczne.

- Boje się o samorządy. Nie jest tajemnicą, że PiS będzie chciało po wizycie papieża skrócić kadencję władz samorządowych - mówiła prezydent stolicy. - Partia ta jest na fali wznoszącej, więc chce to wykorzystać, aby mieć pełnię władzy.

Gronkiewicz-Waltz jest zdania, że prowadzona w samorządach kontrola CBA pokazuje ewidentnie, jak PiS przygotowuje się do tak zarysowanego scenariusza.

Do trwającej w urzędach marszałkowskich kontroli CBA odniósł się także marszałek województwa śląskiego, Wojciech Saługa. Podczas sesji sejmiku, która odbyła się 27 czerwca stwierdził on, że choć urząd marszałkowski jest często kontrolowany, „ta konkretna kontrola CBA jest niestandardowa”.

-  Nie wiemy, czemu służy ta kontrola. Pierwszy raz jest taka kontrola, że nie wiem, w jakiej sprawie; nie wiem, na jaki wniosek. Państwo kontrolujący przyszli powiedzieć, że chcą skontrolować całą poprzednią perspektywę unijną – szczególnie pod kątem wniosków własnych – mówił Saługa.

Czytaj więcej TUTAJ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • kontrole, 2016-06-30 08:10:22

  Kontrole w samorządach i urzędach marszałkowskich mają na celu sprawdzenie poprawności wydatkowanych pieniędzy unijnych. Jest to niezbędne, wziąwszy pod uwagę fakt, że niejednokrotnie ten sam organ przyznawał sobie kwoty unijne, a potem sam je rozliczał.
 • w.potega@neostrada.pl, 2016-06-29 11:57:20

  Jak pani Zalewska będzie ,,reformować" oświatę, to szybko trend wznoszący stanie się malejącym.
 • Aby było jak dawniej..., 2016-06-28 20:15:11

  Do tej pory kontrole robiło się aby wyszło, że jest dobrze - wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/501727,afera-podsluchowa-tajemnice-plyty-cba-z-nagraniami-rozmow.html