PARTNER PORTALU
  • BGK

Hanna Gronkiewicz-Waltz: Postanowienie NSA nie jest w pełni satysfakcjonujące, ale jest zadowalające

  • jk    5 października 2017 - 17:47
Hanna Gronkiewicz-Waltz: Postanowienie NSA nie jest w pełni satysfakcjonujące, ale jest zadowalające
Gronkiewicz-Waltz wyjaśniła również, że gwarancja współpracy pomiędzy ratuszem a komisją weryfikacyjną jest zapewniona (Fot. Pixabay)

Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, odniosła się do orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego ws. sporu kompetencyjnego władz stolicy z komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji w Warszawie.
Naczelny Sąd Administracyjny oddalił wnioski władz Warszawy o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego z komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji w Warszawie. Zdaniem sądu do sporu kompetencyjnego w ogóle nie doszło. Postanowienia są prawomocne i ostateczne (więcej szczegółów znajdziecie tutaj).

Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, w swoim oświadczeniu podkreśliła, że choć postanowienie NSA nie jest w pełni satysfakcjonujące, to jest zadowalające.

- NSA nie przyjął argumentacji Patryka Jakiego, że komisja weryfikacyjna jest organem administracji publicznej, lecz administracji rządowej. Natomiast organ administracji rządowej nie może ograniczać konstytucyjnej samodzielności samorządu. To jest bardzo ważne we wzajemnych relacjach – mówiła prezydent Warszawy.

- Po drugie zadowalający jest sam fakt, że NSA rozpatrzył sprawę merytorycznie i przyjął nasz argument, że jesteśmy organem a nie stroną, o który biliśmy się miesiącami – dodała.

Gronkiewicz-Waltz wyjaśniła również, że gwarancja współpracy pomiędzy ratuszem a komisją weryfikacyjną jest zapewniona. - Działamy w tym samym celu. Przedstawiciele miasta wciąż będą obecni na posiedzeniach Komisji Weryfikacyjnej – mówiła.

Prezydent Warszawy sama jednak nie planuje stawiać się przed komisją weryfikacyjną.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Ewka, 2017-10-07 16:01:05

    I jak to w sądach bywa, nie chodzi o sprawiedliwość, ale o procedury. Żałosne, ale prawdziwe. Można ludzi krzywdzić w majestacie prawa!(?)