PARTNER PORTALU
 • BGK

Hanna Gronkiewicz-Waltz przed sądem?

 • JL    11 maja 2016 - 08:11
Hanna Gronkiewicz-Waltz przed sądem?

Hanna Gronkiewicz-Waltz odpowie przed sądem za łamanie praw pracowniczych. Fot. Mos.gov.pl

Do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli wpłynął akt oskarżenia  przeciwko Hannie Gronkiewicz-Waltz o łamanie praw pracowniczych.




Przestępstwo to ścigane jest z oskarżenia publicznego. Zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat dwóch.

Jest to konsekwencja orzeczenia sądu z listopada 2015 r., którym uchylono wydane kilka miesięcy wcześniej postanowienie prokuratury o odmowie wszczęcia śledztwa w przedmiotowej sprawie.

Co to oznacza? Po raz pierwszy w najnowszej historii prezydent Warszawy zasiądzie na ławie oskarżonych. W razie skazania prawomocnym wyrokiem sądu Hanna Gronkiewicz -Waltz z mocy prawa utraci zajmowane stanowisko i na wiele lat zostanie wykluczona z jakiegokolwiek życia publicznego – informuje Klub Radnych dla Bemowa.

„Problem z nieprzestrzeganiem przez władze Warszawy prawa i demokracji na Bemowie ciągnie się od ostatnich wyborów samorządowych. Legalnie wybrana przez mieszkańców większość w radzie dzielnicy powołała zarząd, który był na wszystkie sposoby zwalczany. Burmistrzowi Bemowa nie udzielono żadnych pełnomocnictw – zamiast tego dzielnicą mieli zarządzać pełnomocnicy prezydent Warszawy z pl. Bankowego. Co więcej, członkom zarządu Bemowa w ramach politycznych represji nie wypłacano pensji, a nawet nie zgłoszono ich jako pracowników do ubezpieczeń społecznych” – czytamy w oświadczeniu Klubu Radnych dla Bemowa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






KOMENTARZE (15)

 • Nowy, 2017-10-27 16:28:43

  Prawo w Warszawie nie działa, Gronkiewicz Waltz je łamie , nie wykonuje prawa , nie zgłasza się na wezwania komisji weryfikacyjnej. Widocznie tacy jak ona i inni jej podobni są w Warszawie nie do ruszenia. Mogą łamać prawa jak chcą i gdzie chcą. Sądy SN i KRS, do całkowitej wymiany, oni działali i d...ziałają wbrew prawu polskiemu.Dlatego tacy ludzie jak [pani Waltz , nie wykonuje podstawowych obowiązków obywatelskich i łamie świadomie prawo w kraju.Wyrzucali ludzi z mieszkań, ona udaje że nic o tym nie wie, honoru za grosz. Ile ludzi zmusiła swoimi podpisami sprzedaży mieszkań wraz z mieszkańcami to jest nie do pomyślenia. Dziadostwo do potęgi, prawo w Warszawie to tylko fikcja, jak i w innych miastach.  rozwiń
 • widz, 2017-02-01 12:59:25

  A kto ja tam zaprowadzi ? Ludziki z warszawki są nie do ruszenia.... Byli i zawsze będę pod ochrona ~
 • Pan Pndzelek, 2016-05-13 10:14:54

  Do hajer: A merytorycznie coś? Znaczy, powiem łopatologicznie, W TEMACIE BUFECIARY. Jeśli nic nie masz, nie spamuj.