PARTNER PORTALU
  • BGK

Hanna Zdanowska nawołuje do samorządowej koalicji przed wyborami

  • MN    11 grudnia 2017 - 15:39
Hanna Zdanowska nawołuje do samorządowej koalicji przed wyborami
Prezydent Łodzi zapowiada, że najbliższe pięć lat będzie wyjątkowe ważne dla miasta (fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ)

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska liczy na szeroką koalicję przed wyborami samorządowymi. Zaprasza do współpracy m.in. przedstawicieli Nowoczesnej, partii Razem i miejskich aktywistów.
Na początku grudnia Hanna Zdanowska została wybrana przewodniczącą regionu łódzkiego Platformy Obywatelskiej. Kandydaturę Zdanowskiej poparł wcześniej szef PO Grzegorz Schetyna, który zapowiedział, że będzie ona kandydatką Platformy na prezydenta Łodzi w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

Po zwycięstwie w wewnętrznym głosowaniu członków partii Zdanowska nie komentowała szerzej tego faktu. Okazuje się, że prezydent Łodzi planowała szersze porozumienie przed wyborami samorządowymi, o czym poinformowała dziennikarzy w poniedziałek 11 grudnia.

- Nie było konferencji po moim wyborze na przewodniczącą regionu, teraz powiem dlaczego. Wybór na przewodniczącą regionu i samo kandydowanie było podyktowane jedną podstawową rzeczą: zawsze, gdy myślę o tym, co ze mną, myślę przede wszystkim o tym, co z Łodzią - powiedziała Zdanowska.

Dodała, że chce zaproponować wszystkim liderom partii politycznych, stowarzyszeń i organizacji jedną wspólną łódzką koalicję przed wyborami samorządowymi.

Czytaj też: Co z kandydaturą Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy?

- Zapraszam koleżanki i kolegów z Nowoczesnej, koalicjanta z lewicy, partię Razem, przedstawicieli NGO, przedstawicieli i sympatyków Inicjatywy Polskiej. Zapraszam liderów lokalnych społeczności, przedstawicieli ruchów miejskich, aktywistów. To jest ten moment, kiedy możemy dla Łodzi zrobić bardzo dużo i chcemy tę szansę wykorzystać - poinformowała Zdanowska.

Zaznaczyła, że Święta to czas na przemyślenia, a niedługo po nich będą skierowane do potencjalnych koalicjantów imienne zaproszenia na rozmowy o Łodzi i przyszłości miasta.

- Przed nami 5 bardzo ważnych lat: będziemy budować nowe centrum, nowy tunel, obwodnicę S14, ale też wiele mniejszych i większych inwestycji związanych z rewitalizacją. Tym chcemy żyć, niezależnie od poglądów politycznych - zaapelowała prezydent Łodzi. 

Czytaj też: Nocne rozmowy PiS o wyborach samorządowych

Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie odpowiedź Prawa i Sprawiedliwości, tzn. kogo partia Jarosława Kaczyńskiego wystawi do walki o fotel prezydenta Łodzi. Na giełdzie nazwisk od pewnego czasu przewijają się trzy kandydatury: Waldemara Budy, Joanny Kopcińskiej i Alicji Kaczorowskiej. PiS nie zdradza na razie, kiedy oficjalnie zaprezentuje swojego kandydata w tym mieście.  

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.