PARTNER PORTALU
  • BGK

Hanna Zdanowska niewinna. Prokuratura umorzyła postępowanie wobec prezydent Łodzi

  • MN    11 kwietnia 2017 - 11:01
Hanna Zdanowska niewinna. Prokuratura umorzyła postępowanie wobec prezydent Łodzi
Hanna Zdanowska jest prezydentem Łodzi od 2010 roku. (fot. UM Łódź)

Zakończyła się sprawa rzekomego poświadczenia nieprawdy przez prezydent Łodzi.
• Umorzono postępowanie przeciwko prezydent Łodzi Hannie Zdanowskiej.

• Sprawa dotyczyła rzekomego poświadczenia nieprawdy przy wniosku kredytowym na zakup nieruchomości. 

• Potwierdzono, że bank nie ma roszczeń wobec Zdanowskiej, a kredyt został spłacony zanim wszczęto postępowanie w tej sprawie.

Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim umorzyła postępowanie karne w sprawie Hanny Zdanowskiej. Chodzi o zarzut, który prokuratura postawiła prezydent Łodzi w listopadzie 2016 r. Dotyczył on poświadczenia nieprawdy przy wniosku kredytowym na zakup nieruchomości.  

- Znalazłam się w absurdalnej sytuacji. Stawiane mi są zarzuty w sprawie kredytów z 2008 i 2009 roku, o których informacje zamieściłam w moich zeznaniach majątkowych, a swój kredyt już spłaciłam. Moje finanse od dziesięciu lat, odkąd zostałam wiceprezydentem, są jawne, a moje oświadczenia majątkowe były wielokrotnie prześwietlane i badane przez wszystkie możliwe instytucje – komentowała sprawę Hanna Zdanowska.

Zarzut wobec prezydent odbił się szerokim echem nie tylko w Łodzi. Mieszkańcy tego miasta zorganizowali nawet akcję #Murem za Hanką, w ramach której odbył się marsz poparcia dla prezydent Zdanowskiej.

We wtorek, 11 kwietnia 2017 r., Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp. Uwzględniła wniosek obrońcy prezydent Hanny Zdanowskiej o umorzenie postępowania. Potwierdzono, że bank nie ma roszczeń wobec prezydent, a kredyt został spłacony zanim wszczęto postępowanie w tej sprawie. Z kolei Centralne Biuro Antykorupcyjne nie stwierdziło uchybień w oświadczeniach majątkowych Hanny Zdanowskiej. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • ukarany, 2017-04-11 14:46:47

    Jak się zarabia tyle co ta pani, to można spać spokojnie. Wtedy stać na każdego adwokata.