PARTNER PORTALU
  • BGK

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi: "Miasto udzieli wszelkiej pomocy jaka będzie potrzebna"

  • PAP/KDS    12 sierpnia 2017 - 19:50
Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi: "Miasto udzieli wszelkiej pomocy jaka będzie potrzebna"
Nastolatki, które zginęły podczas nocnych nawałnic należały do łódzkich okręgów ZHR (fot. pixabay.com)

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi zapewnia, że miasto pomoże rodzinom, których dzieci przebywały na obozie harcerskim w Suszku. W nocy z piątku na sobotę - w wyniku gwałtownych burz - obóz został zniszczony. Zginęły dwie nastolatki, 20 osób zostało rannych.
Na obozie w Suszku w woj. pomorskim przebywali harcerze z łódzkich okręgów ZHR, 140 dzieci i 30 opiekunów. To właśnie tam skutki nocnych nawałnic były najtragiczniejsze. Zginęły dwie nastolatki, a 20 osób zostało rannych.

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi w sobotę (12.08) poinformowała na Twitterze, że miasto zapewni wszelką niezbędną pomoc rodzinom, których dzieci przebywały na tym obozie. 

- Ogromnie współczuję rodzinom harcerzy z obozu w Suszku. Kontaktowaliśmy się już z ZHR, miasto udzieli wszelkiej pomocy jaka będzie potrzebna - napisała Zdanowska. 

Słowa współczucia płyną również ze strony harcerzy. - Człowiek jest bezradny wobec potęgi i sił natury. Z pokorą stajemy wobec tego faktu w momentach dla nas najboleśniejszych. Stawiamy sobie pytanie - czy mogliśmy uczynić coś jeszcze, aby tego uniknąć, aby temu zapobiec? - napisał w specjalnym komunikacie szef Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Grzegorz Nowik. 

Przewodniczący ZHR podziękował harcerzom i instruktorkom, którzy odpowiedzieli na wezwanie pomocy i stawili na służbę oraz służbom państwowym za ofiarną pomoc na miejscu zdarzenia. Rodzinom i najbliższym zmarłych druhen złożył kondolencje. 

Poinformował też o wprowadzeniu miesięcznej żałoby we wszystkich jednostkach ZHR. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.