Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi: "Miasto udzieli wszelkiej pomocy jaka będzie potrzebna"

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi zapewnia, że miasto pomoże rodzinom, których dzieci przebywały na obozie harcerskim w Suszku. W nocy z piątku na sobotę - w wyniku gwałtownych burz - obóz został zniszczony. Zginęły dwie nastolatki, 20 osób zostało rannych.
Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi: "Miasto udzieli wszelkiej pomocy jaka będzie potrzebna"
Nastolatki, które zginęły podczas nocnych nawałnic należały do łódzkich okręgów ZHR (fot. pixabay.com)

Na obozie w Suszku w woj. pomorskim przebywali harcerze z łódzkich okręgów ZHR, 140 dzieci i 30 opiekunów. To właśnie tam skutki nocnych nawałnic były najtragiczniejsze. Zginęły dwie nastolatki, a 20 osób zostało rannych.

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi w sobotę (12.08) poinformowała na Twitterze, że miasto zapewni wszelką niezbędną pomoc rodzinom, których dzieci przebywały na tym obozie. 

- Ogromnie współczuję rodzinom harcerzy z obozu w Suszku. Kontaktowaliśmy się już z ZHR, miasto udzieli wszelkiej pomocy jaka będzie potrzebna - napisała Zdanowska. 

Słowa współczucia płyną również ze strony harcerzy. - Człowiek jest bezradny wobec potęgi i sił natury. Z pokorą stajemy wobec tego faktu w momentach dla nas najboleśniejszych. Stawiamy sobie pytanie - czy mogliśmy uczynić coś jeszcze, aby tego uniknąć, aby temu zapobiec? - napisał w specjalnym komunikacie szef Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Grzegorz Nowik. 

Przewodniczący ZHR podziękował harcerzom i instruktorkom, którzy odpowiedzieli na wezwanie pomocy i stawili na służbę oraz służbom państwowym za ofiarną pomoc na miejscu zdarzenia. Rodzinom i najbliższym zmarłych druhen złożył kondolencje. 

Poinformował też o wprowadzeniu miesięcznej żałoby we wszystkich jednostkach ZHR. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE