PARTNER PORTALU
  • BGK

II tura przedterminowych wyborów prezydenta Radomska

  • PAP/AS    21 lutego 2016 - 08:57
II tura przedterminowych wyborów prezydenta Radomska
O stanowisko prezydenta blisko 48-tysięcznego Radomska ubiegają się Jarosław Ferenc i Wiesław Kamiński (fot. Julo/wikipedia CC0)

W Radomsku (Łódzkie) w niedzielę 21 lutego rano rozpoczęła się druga tura przedterminowych wyborów, w których mieszkańcy wybierają prezydenta miasta. Wszystkie lokale wyborcze zostały otwarte o godz. 7. Głosowanie zakończy się o godz. 21.
O stanowisko prezydenta blisko 48-tysięcznego Radomska ubiegają się Jarosław Ferenc z Komitetu Wyborczego "Razem dla Radomska" i Wiesław Kamiński z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Uzyskali oni najwięcej głosów w pierwszej turze, która odbyła się 7 lutego.

Jak poinformowała PAP szefowa Miejskiej Komisji Wyborczej w Radomsku Maria Wrona głosowanie rozpoczęło się bez zakłóceń. „O godz. 7 otworzyliśmy wszystkie lokale w 24 komisjach obwodowych. Głosowanie przebiega spokojnie i liczymy, że tak będzie do zamknięcia lokali o godz. 21” – powiedziała.

Dodała, że obwodowe komisje pracują w wymaganym przez przepisy składzie od siedmiu do dziewięciu osób. Miejska Komisja Wyborcza nie otrzymała dotychczas zgłoszenia o przypadku złamania ciszy wyborczej, obowiązującej od północy z piątku na sobotę do zakończenia niedzielnego głosowania.

Liczba uprawnionych do głosowania wynosi blisko 38,8 tys. osób. Aby otrzymać kartę do głosowania trzeba przedstawić komisji dokument tożsamości - np. dowód osobisty lub paszport. Ważny głos można oddać tylko na jednego z dwóch kandydatów.

Przeprowadzenie przedterminowych wyborów zarządziła premier Beata Szydło po tym jak dotychczasowa prezydent miasta Anna Milczanowska dostała się do Sejmu i w listopadzie ubiegłego roku zrezygnowała z pełnionej funkcji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.