PARTNER PORTALU
  • BGK

IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia. Dotyczą czterech województw w Polsce zachodniej

  • PAP/KDS    6 października 2017 - 10:43
IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia. Dotyczą czterech województw w Polsce zachodniej
Kolejne ostrzeżenie IMGW wydało m.in. dla woj. zachodniopomorskiego, przez które przeszedł orkan Ksawery (fot. szczecin.uw.gov.pl)

IMGW wydał kolejne ostrzeżenia hydrologiczne dla Polski zachodniej. W piątek (06.10) można spodziewać się wzrostu stanów wody, mogą też być przekroczone stany alarmowe i ostrzegawcze. Najwyższe ostrzeżenie, 3. stopnia, dotyczy woj. wielkopolskiego. Ostrzeżenia 2. stopnia wydano dla pomorskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego.
Ostrzeżenie hydrologiczne najwyższego, trzeciego stopnia IMGW wydało dla województwa wielkopolskiego. Według prognozy opady deszczu będą tam powodowały dalsze wzrosty stanów wody z możliwością przekroczenia stanu alarmowego w Odolanowie na Baryczy i stanu ostrzegawczego w Odolanowie na Kurochu. Ostrzeżenie obowiązuje do piątku do godziny 15.

Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują również dla województw pomorskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego.

W pomorskim i zachodniopomorskim w zlewniach rzek Przymorza spodziewane są wzrosty stanów wody w strefie stanów średnich i wysokich, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych - ostrzeżenia te obowiązują do soboty do godziny 8 rano.

Czytaj także: Orkan Ksawery, wichury nad Polską: Duża skala szkód. Ministerstwo uruchamia fundusz klęskowy

Z kolei w dolnośląskim opady deszczu mają powodować dalsze wzrosty stanów wody w strefie wody wysokiej, na dopływach Baryczy (za wyjątkiem Polskiego Rowu) powyżej stanów ostrzegawczych. Ostrzeżenie dla tego województwa obowiązuje do piątku do godziny 15:30.

Dla pozostałych województw brak jest ostrzeżeń.Szczegółową treść ostrzeżeń zamieszczono na stronach: http://pogodynka.pl/ostrzezenia

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.