PARTNER PORTALU
  • BGK

Imigranci: Co z pieniędzmi na integrację cudzoziemców?

  • PAP/AT    10 stycznia 2017 - 07:00
Imigranci: Co z pieniędzmi na integrację cudzoziemców?
Integracją cudzoziemców w Polsce zajmują się przede wszystkim organizacje pozarządowe (fot.pixelio.de)

W kwietniu 2016 r. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło dla dwa konkursy na integrację cudzoziemców. Resort miał do rozdysponowania 2,5 mld euro. Niestety wciąż są one nierozstrzygnięte.
2,5 mln euro na integrację cudzoziemców mogło wydać w 2016 r. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Z tych pieniędzy resort nie rozdysponował dotąd ani centa – informuje "Gazeta Wyborcza".

"Integracją cudzoziemców w Polsce zajmują się przede wszystkim organizacje pozarządowe. W kwietniu 2016 r. ministerstwo ogłosiło dla nich dwa konkursy. Resort miał do rozdysponowania 2,5 mld euro z unijnego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji, 500 tys. euro na pomoc dla szukających azylu i 2 mln euro na projekty wspierające integrację migrantów" - wyjaśnia "Gazeta Wyborcza".

Termin składania wniosków upłynął 20 czerwca. W sumie złożono 100 podań. Działania można było planować od sierpnia. "Osiem miesięcy po ogłoszeniu naboru jego wyniki wciąż nie są znane" - alarmuje "Gazeta Wyborcza" i zaznacza, że MSWIA poinformowało ją, iż ogłoszenie wyników nastąpi w styczniu.

Czytaj też: Miliony Ukraińców gotowych do przyjazdu do Polski za chlebem

Nierozstrzygnięty wciąż konkurs jest największym programem wspierającym politykę migracyjną, zapewniającym organizacjom środki na dwa lata.

"Uczestnicy mają podstawy do niepokoju: w lutym 2016 r. miały zostać ogłoszone wyniki poprzedniego naboru rozpisanego jeszcze przez poprzednią ekipę PO-PSL. Termin był trzykrotnie przekładany i w końcu MSWiA konkurs unieważniło - podsumowuje "GW".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Witek, 2017-01-29 14:17:34

    Polacy przeciwko nielegalnym imigrantom podpisz petycję: twojepetycje.pl/aa8e9de7