PARTNER PORTALU
  • BGK

Inicjatywa Kocham Białystok wystartuje w wyborach do samorządu

  • PAP/TK    4 kwietnia 2018 - 15:42
Inicjatywa Kocham Białystok  wystartuje w wyborach do samorządu
Marcin Sawicki wystartuje w wyborach na prezydenta Białegostoku (fot. facebook/Kocham Białystok 2018)

"Kocham Białystok" - to nazwa inicjatywy społecznej, która chce wystartować w wyborach samorządowych w Białymstoku. Jej kandydatem na prezydenta miasta ma być kojarzony dotychczas z partią Wolność Marcin Sawicki.
  • Główne założenia projektu "Kocham Białystok" to m.in.: niskie podatki lokalne, likwidacja Straży Miejskiej i strefy płatnego parkowania, powstanie szybkiej kolei miejskiej, 24-godzinna infolinia medyczna, tworzenie stref rekreacji w mieście "wolnych od zakazów", rozwój turystyki.
  • "Kocham Białystok" to drugi ruch, który dotychczas zgłosił zamiar startu w jesiennych wyborach samorządowych. W połowie marca poinformował o tym jako pierwszy społeczny komitet wyborczy "Inicjatywa dla Białegostoku"
  • Kandydatem "Kocham Białystok" na prezydenta miasta będzie Marcin Sawicki, 32 - letni przedsiębiorca.

"Jest to projekt, który jest nastawiony przede wszystkim na najbliższe wybory samorządowe" - powiedział w środę na konferencji prasowej koordynator projektu Kamil Gopaniuk.

Zaznaczył, że przed wyborami projekt "Kocham Białystok" przekształci się w komitet wyborczy, który zgłosi kandydata na prezydenta i wystawi kandydatów do Rady Miasta.

"Twarzą tego projektu będzie Marcin Sawicki" - mówił Gopaniuk. Sawicki, kojarzony z partią Wolność powiedział, że jest "kandydatem na przyszłego kandydata" na prezydenta Białegostoku.

Czytaj także: Sondaż, wybory samorządowe: Tadeusz Truskolaski nie ma w Białymstoku konkurencji

Gopaniuk powiedział, że główne założenia projektu "Kocham Białystok" to m.in.: niskie podatki lokalne, likwidacja Straży Miejskiej i strefy płatnego parkowania, powstanie szybkiej kolei miejskiej, 24-godzinna infolinia medyczna, tworzenie stref rekreacji w mieście "wolnych od zakazów", rozwój turystyki.

Marcin Sawicki ma 32 lata. Mówi, że jest przedsiębiorcą, prowadzi własną firmę, wychował się w Białymstoku, z wykształcenia jest politologiem, technikiem elektronikiem. Powiedział, że partia Wolność popiera projekt "Kocham Białystok", trwają rozmowy z innymi organizacjami z różnych środowisk. Mówił, że chce działać np. na rzecz zatrzymania młodych ludzi w Białymstoku, by stąd nie wyjeżdżali, zarabiali na miejscu.

Czytaj także: Białystok: Kandydaci na prezydenta miasta to niewiadoma. Pewne tylko SLD

"Kocham Białystok" to drugi ruch, który dotychczas zgłosił zamiar startu w jesiennych wyborach samorządowych. W połowie marca poinformował o tym jako pierwszy społeczny komitet wyborczy "Inicjatywa dla Białegostoku", w którego skład wchodzą przedstawiciele różnych organizacji pozarządowych, społecznicy i aktywiści.

"Inicjatywa dla Białegostoku" to oddolny ruch, który chce zmieniać Białystok - mówiła w środę na konferencji prasowej w Białymstoku liderka ruchu dr Katarzyna Sztop-Rutkowska z tego komitetu. Zaprezentowano propozycje ruchu dotyczące zieleni w mieście.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.