PARTNER PORTALU
  • BGK

Inicjatywa Polska w listopadzie przedstawi zarys programu na wybory samorządowe

  • PAP/MIW    23 września 2017 - 15:37
Inicjatywa Polska w listopadzie przedstawi zarys programu na wybory samorządowe
Przedstawiciele stowarzyszenia Inicjatywa Polska podczas spotkania w Koszalinie. (fot. twitter.com)

W listopadzie w Warszawie odbędzie się ogólnopolska konwencja, na której zostanie zaprezentowany zarys programu na wybory samorządowe – zapowiedziała w sobotę (23.09) w Koszalinie Barbara Nowacka, liderka lewicowego stowarzyszenia Inicjatywa Polska.
• - Inicjatywa Polska bardzo poważnie przygotowuje się do wyborów samorządowych - podkreślił podczas sobotniej konferencji prasowej Dariusz Joński z zarządu stowarzyszenia.

• Nowacka poinformowała, że w ramach Laboratoriów Inicjatywy Polskiej, każde województwo wypracowuje, w szczególności przy wyborach samorządowych, własne programy, dostosowane do potrzeb konkretnego miasta czy regionu.

• W listopadzie ma się odbyć ogólnopolska konwencja stowarzyszenia, gdzie przedstawiony zostanie zarys programu.

 

- Naszym zadaniem jest, aby głos lewicy był słyszany, również w mniejszych miejscowościach, a do tego są potrzebni kandydaci i kandydatki. Rozważamy wystawienie kandydatek i kandydatów na prezydentki i prezydentów w wielu miastach - mówił Joński, zaznaczając że działacze Inicjatywy czekają też na to, jaki będzie kształt ordynacji wyborczej.

Pytany jakie nazwiska mogą pojawić się na listach Inicjatywy Polskiej, polityk odpowiedział, że stowarzyszenie ma w każdym województwie liderów, którzy "przetarli się samorządowo i mają ogromne zaufanie społeczne", które Inicjatywa będzie chciała wykorzystać.

- Myślimy o Warszawie, gdzie mamy nie tylko Barbarę Nowacką, ale też Paulinę Piechnę-Więckiewicz. Mamy Łódź, gdzie jest Dariusz Joński z doświadczeniem samorządowym, Poznań z wiceprezydentem (Tomaszem Lewandowskim ). Do tego Kazimierz Karolczak, który został pierwszym szefem metropolii śląskiej czy Adama Ostaszewskiego tutaj w Koszalinie - wymieniali wspólnie Nowacka i Joński.

Joński przekonywał, że Polacy mają dość partii politycznych, które były do tej pory.

- Sondaże pokazują, że jest przestrzeń i miejsce w wyborach samorządowych na trzecią siłę, jaką są bezpartyjni samorządowcy, fachowcy, którzy mają swoje poglądy, ale ich ważniejszą wartością jest działanie na rzecz własnej miejscowości, miasta czy województwa - zaznaczył polityk.

Koordynatorem przygotowań do wyborów samorządowych Inicjatywy Polskiej będzie Adam Ostaszewski, który poinformował, że stowarzyszenie myśli o koalicji z komitetami obywatelskimi i samorządowymi.

- Naszą współpracę z różnymi komitetami będziemy opierać na wspólnocie programowej. Na pewno nie wejdziemy w koalicję z żadną organizacją, która będzie przeciwko w naszemu projektowi, np. "Ratujmy Kobiety". Będziemy współpracowali z tymi, którzy będą realizować nasz program" - powiedział Ostaszewski.

Inicjatywa Polska już po raz drugi, tym razem w ramach Komitetu "Ratujmy Kobiety 2017" - zbiera podpisy pod obywatelskim projektem łagodzącym przepisy dotyczące aborcji. Poprzedni projekt komitetu został odrzucony w Sejmie jesienią zeszłego roku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.