PARTNER PORTALU
  • BGK

Inspektor pracy z Łodzi podejrzana o przyjmowanie korzyści majątkowych

  • PAP/AH    30 listopada 2017 - 14:23
Inspektor pracy z Łodzi podejrzana o przyjmowanie korzyści majątkowych

Zarzuty przyjmowania - w związku z pełnioną funkcją - korzyści majątkowych, w zamian za naruszenie przepisów prawa oraz o podżeganie do kradzieży usłyszała w czwartek 57-letnia inspektor pracy z Łodzi. Kobiecie grozi kara do 10 lat więzienia.
O postawieniu zarzutów, które dotyczą okresu od wrzesień 2016 r. do października 2017 r., poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. Przypomniał, że podejrzana została zatrzymana w środę przez łódzkich funkcjonariuszy CBA.

Jak wynika z materiałów zgromadzonych przez Biuro kobieta w związku z prowadzonymi kontrolami na terenie budów, żądała, w co najmniej pięciu przypadkach korzyści majątkowych.

- Zdarzało się, że od wykonania prac budowlanych uzależniała to, czy dojdzie do ukarania mandatem. Żądania dotyczyły realizacji robót w miejscu zamieszkania podejrzanej, w jednej z miejscowości powiatu łaskiego, jak i mieszkaniu zajmowanym przez córkę w Łodzi - tłumaczy rzecznik.

Wyjaśnił, że były to m.in. takie prace jak wykonanie daszku nad pomieszczeniem śmietnika, położenie cegieł na ścianie, wybudowanie murku, prace tynkarskie i malarskie. Ich łączna wartość mogła sięgać kilku tysięcy złotych.

Kopania dodał, że w jednej z badanych sytuacji, kobieta miała nakłaniać mężczyznę, który miał u niej wykonać prace budowlane do kradzieży z budowy, gdzie pracował, materiałów budowlanych o wartości około 600 zł.

Zaznaczył, że trwają ustalenia, czy ze strony podejrzanej mogło dochodzić do innych zachowań korupcyjnych. Zabezpieczono m.in. służbowy komputer i materiały przeprowadzonych kontroli, które będą przedmiotem analiz i badań. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.