PARTNER PORTALU
 • BGK

Inteligentna czwóreczka

 • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita    29 sierpnia 2011 - 07:09
Inteligentna czwóreczka

Erotyczne podteksty pojawiły się na ulotkach wyborczych kandydatki PiS. Wcześniej była to domena środowisk liberalnych obyczajowo, ale kandydatki epatujące seksem zwykle przepadały w wyborach.
Kokieteryjna poza, czerwień sweterka zsuniętego tak, by pokazać nagie ramiona i odrobinę czarnej bielizny oraz bijące w oczy z łososiowego tła hasło: „Inteligentna czwóreczka” – tak wygląda wyborcza wizytówka Anny Mętlewicz – pisze „Rzeczpospolita”.

– Postanowiłam złamać stereotypy i pokazać, że nie jesteśmy „brzydotą” i „zaściankiem”, jak nas się powszechnie maluje – mówi.

Radna Koszalina, kandydująca do Sejmu z 4. miejsca listy PiS, przyznaje, że pomysłu z partią nie konsultowała. Nie ukrywa, że to świadoma prowokacja. – Znana jestem tylko w Koszalinie, w terenie nie. Uznałam więc, że tak mogę zwrócić na siebie uwagę – wyjaśnia.

– Ania i tak przesadziła, bo choć znana jest z politycznego temperamentu, to żaden z niej wamp, a PiS to nie SLD – mówi nieoficjalnie jej partyjny kolega. I dodaje: – Ale już się stało i trzeba robić dobrą minę do złej gry.

– Nie mam żadnych sygnałów od kolegów, że moja reklama kogoś oburza, jest wręcz przeciwnie – dziwi się Mętlewicz.

Zdradza, że inspiracją był plakat wyborczy kandydatki niemieckiej CDU, która sfotografowała się z kanclerz Angelą Merkel. Obie miały wyeksponowane biusty, a hasło brzmiało: „Oferujemy więcej”.

Według Eryka Mistewicza, specjalisty od wizerunku politycznego, taka kampania może być skuteczna, ale pod warunkiem, że jest profesjonalna, tworząca konsekwentną, spójną i długofalową opowieść. – Jeśli będzie doraźna i amatorska, może się skończyć ruiną wizerunku – podkreśla.

”Pieprzna” kampania nie pomogła m.in. Agnieszce Rupniewskiej z hasłem: „Proponuję S.E.K.S.” (skuteczne, efektywne, kreatywne, sumienne) czy Katarzynie Szczołek, która wystąpiła w skąpym bikini na plakacie z hasłem: „Piękna, niezależna i kompetentna” – pisze „Rzeczpospolita”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Szlapkaś, 2011-08-29 11:12:39

  przykre to wszystko...
 • JE JE JE, 2011-08-29 11:04:53

  A może wykorzystać hit Maroon5 & Christina-Moves Like Jagger !!!???Dobre by było,he he ,również tekst,co nie?
 • k, 2011-08-29 08:57:09

  Żałosne. Niech potem nie krzyczą, że ktoś kobiety traktuje przedmiotowo, skoro same to robią, i to kto. Te aspirujące do władzy, to już w ogóle porażka, jako kobieta nie chcę takich reprezentantek w sejmie.