PARTNER PORTALU
  • BGK

Inwestycje drogowe stanęły? Kukiz'15 uderza w Adamczyka

  • Parlamentarny.pl    3 listopada 2016 - 09:54
Inwestycje drogowe stanęły? Kukiz'15 uderza w Adamczyka
Zdaniem Kukiz'15 mamy zastój w inwestycjach drogowych (fot.PTWP)

- Słabym ministrem jest Andrzej Adamczyk, szef resortu infrastruktury i budownictwa - mówi Paweł Grabowski z Kukiz`15. Poseł wytyka ministrowi, że w kraju nie są realizowane nowe inwestycje drogowe.
- Jestem politologiem i pamiętam, że na studiach mówiono nam, że jeżeli ktoś przejmuje władzę i faktycznie chce wprowadzić jakieś zmiany, to ma na to pół roku, góra rok. Wszelkie inne poważne projekty reformatorskie czynione po tym roku, w zasadzie skazują na porażkę daną formację, nieważne, czy to jest PiS, PO, Kukiz`15 czy Nowoczesna. Mam wrażenie, że w PiS też tę zasadę znają - mówi Paweł Grabowski z Kukiz`15.

W rozmowie z serwisem Parlamentarny.pl poseł ocenia ministrów. Jego zdaniem najgorzej wypada minister Witold Waszczykowski, wiele do zarzucenia ma też szefowi resortu infrastruktury i budownictwa.

- Kolejnym słabym ministrem jest Andrzej Adamczyk, szef resortu infrastruktury i budownictwa. Jako zespół parlamentarny od pół roku nie możemy się z nim spotkać. Nie możemy dowiedzieć się, jakie projekty infrastrukturalne będą realizowane. Z tego, co widzę, żadne nowe projekty nie są realizowane, inwestycje drogowe stanęły. Nie musi być to jego wina, ale taka jest niewdzięczna rola ministra, że ponosi za to odpowiedzialność - twierdzi Grabowski.

Cały wywiad czytaj na Parlamentarny.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Grzegorz, 2016-11-04 12:02:49

    Do antoni: Dobrze by było chyba skupić się na meritum sprawy. O spowolnieniu w inwestycjach infrastrukturalnych mówi się głośno od pewnej czasu. Branża która i tak jest b. koniunkturalna dostaje na barki dodatkowe utrudnienia. Jak tak dalej pójdzie będziemy mieli powtórkę z czkawki po igrzyskach Eur...o2012. I znowu politycy i publicyści będą mieli zajęcie, a pracownicy branży dostaną po tyłkach.  rozwiń
  • antoni, 2016-11-03 13:49:22

    Kukiz i jego ludzie są ostatnimi którzy mają moralne prawo krytykować PIS. Od początku kadencji idą z nimi rączka w rączkę. Za co dostają swoje ochłapy. Np. członek Rady mediów zagłosował za Kurskim żeby było i dla niego i jego kolegów stanowisko. itd itd. a takie wrzutki co jakiś czas, że nib...y PIS jest bee to łykają tylko wyborcy Kukiza i chyba nie trzeba reszcie tłumaczyć jaki jest ich poziom intelektualny.  rozwiń