PARTNER PORTALU
  • BGK

Iwona Burek wójtem gminy Herby

  • aw/PAP    24 kwietnia 2017 - 06:03
Iwona Burek wójtem gminy Herby
Budynek urzędu gminy (fot.herby.pl)

Była zastępczyni wójta, a w ostatnim czasie pełniąca tę funkcję Iwona Burek została w niedzielę wybrana na wójta gminy Herby.
• Burek w przedterminowych wyborach pokonała 5 innych kandydatów.

• Frekwencja wyniosła 51,57 proc.

• Nowa pani wójt stawia na modernizacje dróg i oświetlenia w gminie.

Oficjalne wyniki głosowania przekazał dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Częstochowie Tomasz Doruchowski. Jak poinformował, startującą z ramienia własnego komitetu Iwonę Burek poparło 1598 mieszkańców gminy, co zapewniło jej zwycięstwo już w pierwszej turze. Frekwencja wyniosła 51,57 proc.

Pozostali kandydaci uzyskali: Krzysztof Brożyc - 745, Krzysztof Pilarz - 184, Jacek Rubik - 116, Krzysztof Olszewski - 99, Janusz Bartocha - 65 głosów.

Uprawnionych do głosowania było 5 tys. 494 osoby. Oddano tylko 26 nieważnych głosów.

"Zarówno komisje, które sprawnie policzyły głosy, jak i wyborcy byli najwyraźniej dobrze przygotowani" - skomentował dyrektor Doruchowski.

W programie wyborczym pani wójt - z wykształcenia ekonomistka - zapowiada m.in. kontynuację modernizacji dróg gminnych i chodników, uzupełnienie energooszczędnego oświetlenia ulicznego, zwiększenie obszaru gazyfikacji, doposażenie placów zabaw, budowę siłowni na wolnym powietrzu oraz poprawę stanu infrastruktury sportowej i rekreacyjnej.

Przedterminowe wybory w Herbach zostały ogłoszone w związku ze śmiercią wójta Romana Banducha, który kierował gminą, z czteroletnią przerwą, od 1991 roku. Termin wyznaczyła w datowanym na 27 lutego rozporządzeniu premier Beata Szydło.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • franek sufa, 2017-04-25 12:48:15

    Brawo Pani Iwono!!!