Iwona Wieczorek nowym dyrektorem Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego

Nowym dyrektorem Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego jest Iwona Wieczorek, prezydent Zgierza w latach 2010-2014.
Iwona Wieczorek nowym dyrektorem Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego
Iwona Wieczorek była prezydentem Zgierza w latach 2010-2014. (fot.: wikipedia)

Iwona Wieczorek na stanowisku dyrektora instytutu zastąpiła Marka Wójcika, byłego wiceministra administracji i cyfryzacji, od lat związanego ze Związkiem Powiatów Polskich.

Była prezydent Zgierza

Iwona Wieczorek jest ekonomistką, od 1999 roku ma stopień doktora nauk ekonomicznych. Jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Łódzkiego, adiunktem w Katedrze Pracy i Polityki Społecznej na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Jest też adiunktem w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Skierniewicach.

W 2004 roku nie dostała się z listy Prawa i Sprawiedliwości do ław Parlamentu Europejskiego. W 2006 roku jako bezpartyjna wystartowała w wyborach na prezydenta Zgierza, zajęła 3. miejsce spośród 12 kandydatów. Prezydentem tego miasta została w 2010 roku, już jako kandydatka Polskiego Stronnictwa Ludowego. W drugiej turze wyborów samorządowych pokonała ubiegającego się o reelekcję Jerzego Sokoła. 21 marca 2014 zawiesiła swoje członkostwo w PSL, a dziesięć dni później usunięto ją z partii. W ostatnich wyborach samorządowych w 2014 bez powodzenia ubiegała się o reelekcję, przegrywając w drugiej turze z Przemysławem Staniszewskim.

Rolą ulokowanego w łodzi Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego jest naukowe wspieranie działalności samorządowej. Kluczowym zadaniem Instytutu są ekspertyzy i opinie dotyczące tego, co dzieje się w samorządzie. Pierwsze mają pojawić się jeszcze w tym roku. Instytut ma także wypracowywać koncepcje zmian aktów prawnych, prowadzić działalność doradczą i wydawniczą.

 


KOMENTARZE (14)ZOBACZ WSZYSTKIE

Gretulacje ?? Jako prezydent nie zrobiła nic , tam pewnie też nic nie zrobi. Jest bo jest ...

mIŁOŚNIK Zgierza, 2016-02-22 00:06:21 odpowiedz

Iwonko , serdecznie gratuluję

Ania Tomicka - Swarzędz, 2016-02-03 14:30:47 odpowiedz

Gratulacje!!!.SUPER!!!

OLA, 2016-02-01 23:13:55 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE