PARTNER PORTALU
 • BGK

Jacek Jaśkowiak: wobec samorządowców stosowane są bolszewickie metody

 • pt/pap    1 grudnia 2016 - 12:52
Jacek Jaśkowiak: wobec samorządowców stosowane są bolszewickie metody
Jacek Jaśkowiak (fot.poznan.pl)

• Wobec samorządowców stosowane są bolszewickie metody, którymi posługiwały się służby PRL - UB i SB - mówił prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.
• Apelował m.in. do posłów PiS, by nie cofali Polski do "poziomu Białorusi".
Gabinet cieni PO podsumował w czwartek rok funkcjonowania samorządów pod rządami PiS.

Jaśkowiak nawiązał do działań jakie w ostatnich tygodniach wobec dwojga wywodzących się z PO prezydentów miast: Hanny Zdanowskiej i Krzysztofa Żuka podjęły CBA i prokuratura. CBA wystąpiło najpierw do rady miasta Lublina, potem do wojewody lubelskiego o wygaszenie Żukowi mandatu prezydenta (chodzi o złamanie ustawy antykorupcyjnej); Zdanowska otrzymała niedawno zarzuty związane z poświadczeniem nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania kredytów.

Jaśkowiak ocenił, że działania CBA podjęte wobec Żuka i Zdanowskiej to "szukanie haków" na prezydentów miast, którzy cieszą się poparciem mieszkańców swych miast.

"To są bolszewickie metody, którymi posługiwały się służby - Urząd Bezpieczeństwa czy Służba Bezpieczeństwa w PRL. Na takie metody nie ma naszego przyzwolenia" - podkreślił prezydent Poznania.

"Apeluję do wszystkich parlamentarzystów, do parlamentarzystów opozycji, ale i też do parlamentarzystów sprawujących obecnie władzę, by nie niszczyli swoich życiorysów. Walczyliśmy o wolność, o demokracje i nie próbujcie teraz w tej demokracji używać metod z którymi walczyliście kiedyś. (...) Nie cofajcie nas do poziomu Łukaszenki i Białorusi. Tymi metodami na pewno nie rozwiniemy Polski" - mówił Jaśkowiak.

"Nie stosujcie tych UB-eckich metod, bo i tak się nie damy zastraszyć" - dodał.

Odpowiedzialny w gabinecie cieni PO za sprawy samorządu Jacek Protas powiedział, że Platforma buduje "blok współpracy i oporu przed złym państwem PiS". "Zapraszamy do współpracy samorządowców, przedsiębiorców, liderów organizacji pozarządowych. Wspólnie przeciwstawimy się tym złym, szkodliwym, łamiącym kręgosłup Rzeczypospolitej działaniom" - powiedział Protas.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (6)

 • Tal pytam, 2016-12-04 02:10:02

  "Jaśkowiak ocenił, że działania CBA podjęte wobec Żuka i Zdanowskiej to "szukanie haków"". No:"pacz Pan", To prawo nie obowiązuje wszystkich? Wybrańcy z PO nie tykalni.? Czyli prawo tylko dla maluczkich. Weź się Pan do pracy na rzecz naszego miasta, a nie zajmuje się ci...eniami. Od PO pobiera Pan wynagrodzenie ? Czy może nie z naszych podatków? Rozpolitykował się Pan, ciągnie do "waaaaadzy"  rozwiń
 • Rewizor, 2016-12-02 11:54:32

  Pan Jaśkowiak gra ostro,powoduje mnóstwo konfliktów społecznych,toleruje rządy deweloperskie,betonowanie miasta.,Nie rozliczył wierchuszki urzędników ,z poprzedniego nadania,odpowiedzialnych za katastrofalny stan i degradacje warunków życia mieszkańców Poznania. Jego rządy to fingowanie pracy-MIMIKR...A ,AUTOPROMOCJA ! .Konieczny niezależny, pilny AUDYT NIK!!  rozwiń
 • stan1, 2016-12-02 11:33:03

  Panie Prezydencie Jaśkowiak czas odejść i nie robić ludziom z mózgu wody.