PARTNER PORTALU
  • BGK

Jacek Karnowski: Będę dalej obiektem ataków

  • aw/PAP    11 kwietnia 2017 - 15:52
Jacek Karnowski: Będę dalej obiektem ataków
Jacek Karnowski (fot. facebook)

Nie mam złudzeń, że dalej będę obiektem ataków i pomówień, a moja sprawa nadal będzie wykorzystywana do walki politycznej przez obecnie rządzących - tak prezydent Sopotu Jacek Karnowski skomentował decyzję prokuratury o wniesieniu do Sądu Najwyższego kasacji od wyroku uniewinniającego go z zarzutu przyjęcia dwóch łapówek.
"Cała sprawa od początku była inspirowana i wykorzystywana politycznie, o czym świadczy m.in. obecność Ziobry, Kurskiego i Mularczyka na sesji Rady Miasta Sopotu, czy skazujące mnie wypowiedzi medialne polityków PiS. Prokuratura wraz z CBA zaangażowały gigantyczne środki, przeprowadziły trałowe śledztwo, aby coś na mnie znaleźć. Mówiono o wielkiej aferze, a szybko okazało się, że nagranie jest nieautentyczne, montowane, a dyktafon zniszczony" - napisał Karnowski w oświadczeniu, przekazanym mediom przez biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Sopocie.

Dodał, że "większość absurdalnych zarzutów umorzyła sama prokuratura", a "pozostałe rozsypały się w sądach". "Pomimo, że prokuratura usilnie starała się mnie oskarżyć np. o montownie części od Polo do VW Busa. W mojej sprawie orzekało łącznie 24 niezależnych sędziów. Nie znaleziono nic, bo zawsze działałem i działam zgodnie z prawem" - podkreślił.

"Niestety nie mam złudzeń, że dalej będę obiektem ataków i pomówień, a moja sprawa nadal będzie wykorzystywana do walki politycznej przez obecnie rządzących, którzy coraz bardziej zawłaszczają państwo polskie i chcą sobie podporządkować wszystko, łącznie z niezależnym sądownictwem" - oświadczył prezydent Sopotu.

Swoje oświadczenie samorządowiec poprzedził cytatem sowieckiego prokuratora Andrieja Wyszyńskiego: "Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie".

Prokuratura Regionalna w Gdańsku wniosła w połowie lutego do Sądu Najwyższego kasację od wyroku uniewinniającego prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego z zarzutu przyjęcia dwóch łapówek od miejscowych biznesmenów. O skierowaniu kasacji do SN poinformował rzecznik prasowy PR w Gdańsku, Maciej Załęski.

Czytaj też: Jacek Karnowski znów stanie przed sądem. Prokuratura wniosła kasację w sprawie łapówkowej

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.