PARTNER PORTALU
  • BGK

Jacek Karnowski na cenzurowanym? Samorządowiec skarży się na TVP

  • aw    9 maja 2017 - 13:40
Jacek Karnowski na cenzurowanym? Samorządowiec skarży się na TVP
Jacek Karnowski poskarżył się RPO Radzie Mediów Narodowych oraz przewodniczącemu Rady Etyki Mediów ponieważ TVP odwołała jego udział w programie "Studio Polska" (fot.youtube)

Zdaniem prezydenta Sopotu, TVP pod rządami Jacka Kurskiego boi się zapraszać do programów osoby, które ogródek mówią co myślą o reformach PiS.
• Rzecznik Praw Obywatelskich zajmie się skargą prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego.

• Karnowski uważa się za dyskryminowanego z powodu odwołania jego udziału w programie na żywo w TVP info.

• - Traktuję to jako przejaw tchórzostwa – mówi prezydent Jacek Karnowski. Samorządowiec jest znany z antyrządowych wystąpień.

 

Jak pisze Onet.pl Jacek Karnowski poskarżył się Rzecznikowi Praw Obywatelskich, Radzie Mediów Narodowych oraz przewodniczącemu Rady Etyki Mediów ponieważ TVP odwołała jego udział w programie "Studio Polska".

- Prezydent Karnowski został delegowany do udziału w programie z ramienia Związku Miast Polskich na zaproszenie producenta programu, który to producent zaproszenie wycofał – tłumaczy biuro prasowe sopockiego magistratu.

Sam Karnowski ocenia to jeszcze ostrzej. - Decyzję TVP Info, by nie zapraszać mnie do programu na żywo, traktuję jako przejaw tchórzostwa – mówi w rozmowie z Onetem.

Dodaje, że telewizja obawiała się jego krytyki rządu PiS. A z krytyką tą się nie kryje.

- My, jako strona samorządowa, zawsze mieliśmy kłopoty z rządami – wszystkimi. Zawsze była kłótnia o pieniądze czy kompetencje. Ale tutaj mamy wręcz próbę likwidacji samorządu poprzez odebranie dużych środków finansowych i kompetencji, a także próbę wpływania na ordynację wyborczą oraz nazywanie samorządów „kliką”. To retoryka dotąd niespotykana. Do tej pory wszyscy mówili, że samorząd jest największym osiągnięciem w demokratycznej Polsce. Wydawało się, że niektórzy ludzie z PiS-u też to rozumieją. Niestety nie rozumie tego prezes, który nigdy o samorząd nawet się nie otarł - mówił Karnowski w niedawnym wywiadzie da Portalsamorzadowy.pl.

Karnowski oczekuje od TVP przeprosin i zapewnień, że takie sytuacje nie będą miały już miejsca w stosunku do samorządowców - pisze Onet.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • pikuś , 2017-05-09 15:43:10

    I kto to mówi? Ten który konsekwnentnie odmawia od dawna wypowiedzi przedstawicielom TVP Gdańsk. To też objaw tchórzostwa? Czy megalomanii?