PARTNER PORTALU
  • BGK

Jacek Karnowski uniewinniony od zarzutów korupcji

  • aw/PAP    7 października 2016 - 12:23
Jacek Karnowski uniewinniony od zarzutów korupcji
Sąd apelacyjny uznał prezydenta Karnowskiego niewinnym zarzucanych mu czynów korupcyjnych

• Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymał w piątek (7 października) wyrok uniewinniający prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, wydany rok temu przez sąd niższej instancji.
• Samorządowiec był oskarżony o przyjęcie łapówki od miejscowych biznesmenów.
Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł w październiku 2015 r. przed Sądem Rejonowym w Sopocie. Prezydent Sopotu został wówczas uniewinniony od zarzutu przyjęcia dwóch łapówek. Oprócz Karnowskiego, na ławie oskarżonych zasiadali także diler samochodowy Włodzimierz Groblewski (zgodził się na ujawnienie swoich danych osobowych) oraz właściciel firmy budowlanej Marian D.; oni także zostali uniewinnieni. Od wyroku tego apelację wniosła prokuratura, według której sąd pierwszej instancji niewłaściwie ocenił fakty i błędnie zinterpretował prawo.

Według prokuratury Karnowski skorzystał z łapówek w postaci napraw aut - wartych w sumie ok. 10 tys. zł - od sopockiego dilera samochodowego oraz prac ziemnych o wartości ok. 2 tys. zł od miejscowego przedsiębiorcy budowlanego.

Prezydentowi Sopotu zarzucono też złożenie fałszywego oświadczenia w związku z przetargiem na auta dla Urzędu Miejskiego w Sopocie - Karnowski oświadczył, że nie zna Groblewskiego. Sąd niższej instancji uznał, że czyn ten cechował się znikomą szkodliwością społeczną i postępowanie w tym zakresie zostało warunkowo umorzone na rok. Za poświadczenie nieprawdy sąd dodatkowo nakazał Karnowskiemu zapłatę 5 tys. zł na rzecz funduszu opiekującego się osobami poszkodowanymi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • OBYWATEL, 2016-10-08 22:48:14

    Od 2 lat opinia publiczna dowiadywała sie o kolejnych zarzutach korupcjogennych w stosunku do pana karnowskiego. Były taśmy,oskarżenia,chęć wyłudzenia mieszkania it.d.. Okazuje sie,że to wszystko mrzonki i nieprawda. Interesuje nas w związku z tym informacja jakie poniosła konsekwencje osoba tak st...rasznie szkalująca prezydenta Karnowskiego. Czy był jakis wyrok sądowy,odszkodowanie za szkody moralne i t.d.?  rozwiń