PARTNER PORTALU
  • BGK

Jacek Majchrowski wystartuje w wyborach prezydenckich w Krakowie

  • MIW    10 maja 2018 - 15:43
Jacek Majchrowski wystartuje w wyborach prezydenckich w Krakowie
Jacek Majchrowski rządzi w Krakowie od 16 lat. (fot. Wiesław Majka / krakow.pl)

Jacek Majchrowski po raz piąty będzie ubiegać się o fotel prezydenta Krakowa. Nie potwierdziły się wcześniejsze przecieki mówiące o tym, że sprawujący funkcję prezydenta od czterech kadencji Majchrowski odpuści sobie start w tegorocznych wyborach, a kandydatem opozycji „z konieczności” zostanie Władysław Kosiniak - Kamysz
- W momencie kiedy pan premier ogłosi decyzję o dacie wyborów i rozpoczęciu kampanii wyborczej zgłoszę swoją kandydaturę – zapowiedział 10 maja podczas konferencji prasowej Majchrowski. Jak tłumaczył podjął decyzję o starcie, gdyż nie chciałby, aby to, co do tej pory zrobił dla miasta, zostało zmarnowane.

Czytaj: Jacek Majchrowski: Przekazałem posłom 300 zmian w ustawach i nic. Z ministrami lepiej nam się dogaduje

Jak relacjonują krakowskie media, w trakcie konferencji prasowej Majchrowski przyznał, że długo zastanawiał się nad startem. Poinformował, że przeszedł gruntowne badania, które wykazały, że jest zdrowy.

Podkreślił, że zawsze startował ze swojego komitetu, ale wsparcie innych ugrupowań będzie go cieszyć. Z tym ostatnim problemu chyba mieć nie będzie. Już wcześniej gotowość poparcia Majchrowskiego w razie jego startu zadeklarowało SLD. Urzędujący prezydent Krakowa może też najprawdopodobniej liczyć na poparcie PO i PSL. Co najważniejsze zaś może liczyć na swoją własne nazwisko – przeprowadzony w ubiegłym roku sondaż wykazał bowiem, że na Majchrowskiego skłonnych byłoby głosować 40 proc. krakowian, co jest całkiem dobrym prognostykiem przed rozpoczęciem kampanii wyborczej.

Na decyzję Majchrowskiego wyczekiwali nie tylko dziennikarze i obserwatorzy życia politycznego pod Wawelem, ale też (a może przede wszystkim) jego konkurenci. Ci ostatni mogli mieć nadzieję, że urzędujący prezydent Krakowa nie będzie ubiegał się o reelekcję. Zwłaszcza po środowych (9 maja) doniesieniach serwisu Onet.pl, który powołując się na swoje „przecieki” podał, że Majchrowski odpuści sobie start w tegorocznych wyborach, zaś kandydatem opozycji „z konieczności” zostanie lider PSL, Władysław Kosiniak – KamyszTen ostatni zresztą też chyba czekał na decyzję Majchrowskiego, bo jeszcze rano w radiowej Trójce stwierdził, że ręki sobie uciąć nie da, za to, że nie będzie kandydował".

Jacek Majchrowski jest obecnie najdłużej urzędującym w historii prezydentem Krakowa. Rządzi pod Wawelem nieprzerwanie od 16 lat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • Prof. Glass, 2018-05-11 12:23:27

    SLD-owski Szczur! Mam nadzieję, że Kosiniak - chociaż to farbowana PASL-owska mafia da mu radę