PARTNER PORTALU
  • BGK

Jacek Sasin: Brakuje zgody ratusza, by podświetlić Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej

  • PAP/JS    13 kwietnia 2018 - 23:17
Jacek Sasin: Brakuje zgody ratusza, by podświetlić Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej
Na placu Piłsudskiego odsłonięto z tej okazji pomnik poświęcony 96 ofiarom tragedii. (fot. Beata Szydło/twitter)

Mamy problemy natury technicznej z podświetleniem Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010, z podłączeniem się do sieci energetycznej; tutaj brakuje zgody ze strony warszawskiego ratusza - powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.
We wtorek (10 kwietnia) odbyły się państwowe obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Na placu Piłsudskiego odsłonięto z tej okazji pomnik poświęcony 96 ofiarom tragedii. Pomnik autorstwa Jerzego Kaliny, stanął na obszarze zielonym między placem Piłsudskiego a ul. Królewską. Na monumencie alfabetycznie wypisane są nazwiska wszystkich ofiar katastrofy.

Sasin był pytany w piątek w Polsat News, czemu obecnie ten pomnik jest "słabo oświetlony". "Usuniemy ten problem. Jest tak, że tam jest 96 lamp w tym zagłębieniu, w tym dole, z którego wyrasta pomnik, czyli pod tą szyba, pod szkłem, który jest wokół pomnika. Mamy problemy natury technicznej z podłączeniem się do sieci energetycznej. Tutaj brak jest zgody ze strony warszawskiego ratusza" - powiedział minister.

Jak podkreślił, przy budowie pomnika ze strony ratusza "na nic nie było zgody". "Tam nie mogliśmy ciężarówkami wjeżdżać w trakcie budowy, tam było niewydawanie zgód na cokolwiek. I nie udało się na razie usunąć tego problemu z podłączeniem się do sieci energetycznej, ale pracujemy nad tym" - mówił minister.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.