PARTNER PORTALU
 • BGK

Jacek Sasin: Patryk Jaki dobrym kandydatem na prezydenta Warszawy

 • pt    29 września 2017 - 08:00
Jacek Sasin: Patryk Jaki dobrym kandydatem na prezydenta Warszawy
Zdaniem Sasina wyborcom nie będzie przeszkadzało to, że Patryk Jaki nie jest z Warszawy (fot.facebook/Jacek Sasin)

Myślę, że ten, kto chce kandydować, musi w swoim programie powiedzieć, że nie tylko chce wygrać po to, żeby wygrać, żeby osiąść na urzędzie, ale jest to również potężna praca. Zmiany w Warszawie muszą być głębokie – i personalne, i strukturalne, i organizacyjne – mówi o kandydatach na prezydenta Warszawy Jacek Sasin.
- Wydaje mi się, że jest to dobra kandydatura. Pewnie jedna z wielu w Prawie i Sprawiedliwości - mówi w rozmowie z wPolityce.pl Jacek Sasin, poseł Prawa i Sprawiedliwości spytany o kandydaturę Patryka Jakiego na prezydenta Warszawy.

Sasin dodaje, że Patryk Jaki na pewno ma swoje zalety. - Kieruje komisją reprywatyzacyjną – to w tej chwili gorący temat w Warszawie. Dziś wszyscy wiemy i czujemy, że jest to największy przekręt ostatnich lat i największa afera Platformy Obywatelskiej w Warszawie. On stał się twarzą tej komisji i tak też jest odbierany przez ludzi oczekujących sprawiedliwości – twierdzi poseł PiS.

Zdaniem Sasina wyborcom nie będzie przeszkadzało to, że Patryk Jaki nie jest z Warszawy.

- Wydaje mi się, że w mieście, w którym – być może – większość mieszkańców przyjechało do Warszawy w poszukiwaniu lepszego życia, to akurat nie jest to wada, tylko zaleta. To człowiek, który tak, jak duża część Warszawiaków, szczególnie tych młodych, mieszka od kilku lat w Warszawie. Pochodzi z Opola, ale przyjechał do stolicy i tu robi karierę. Wielu wyborców może się z tym identyfikować. Jednak decyzja jeszcze przed nami, będzie dyskusja.

Na pytanie wPolityce.pl o kandydaturę marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego Sasin odpowiada:

- To marszałek Senatu, więc jest to poważny kandydat, jeśli patrzymy na to instytucjonalnie. To Warszawiak od urodzenia. Zrobił odwrotnie do Patryka Jakiego. Wywędrował z Warszawy po studiach. Można jednak powiedzieć, że to taka szlachetna misja, ponieważ pojechał do mniejszej miejscowości leczyć ludzi. To lekarz, człowiek z doświadczeniem, więc także jest to pozytywna kandydatura.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (7)

 • Mól książkowy , 2017-09-30 11:34:06

  Do deratyzator: Tęsknisz za szlachetnym szeryfem z westernu, co? Poczytaj trochę porządnych książek historycznych. Nie było w dziejach "szeryfa", któremu by z czasem nie odbiło i nie został cynicznym manipulantem.
 • Obserwator, 2017-09-29 17:53:46

  A gdzie jest ta prawda? To przekręty PiSowiaków a nie prawda. Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa , ... Sasin jest z tego znany. Mówią o tym również zwolennicy PiS.
 • deratyzator, 2017-09-29 13:09:07

  Do zwyczajny obywatel: Boli Cię to, że Sasin wali prawdę w oczy POkrętaczom a Patryk Jaki gdyby został prezydentem Warszawy, to dokładnie odszczurzył by warszawski Ratusz. Prawda "zwyczajnego obywatela" w oczy kole.