PARTNER PORTALU
  • BGK

Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa Wlkp. na ławie oskarżonych

  • pt    26 października 2016 - 15:43
Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa Wlkp. na ławie oskarżonych
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki (fot.gorzow.pl)

• Rozpoczął się proces prezydenta Gorzowa Wlkp. Jacka Wójcickiego.
• Sprawa dotyczy czasów, kiedy był wójtem podgorzowskiej gminy Deszczno.
• Według prokuratury podczas inwestycji związanej z budową wodociągów i kanalizacji w tej gminie doszło do nieprawidłowości.
Prokuratura zarzuciła Wójcickiemu wyrządzenie gminie Deszczno szkody w wysokości 579 tys. zł. Ta ma wynikać z podwójnego zapłacenia za roboty w miejscowości Prądocin w latach 2010-2011.

Gmina zapłaciła wówczas za prace głównemu wykonawcy, ale pieniądze mającej problemy finansowe firmy zajął komornik. Potem o pieniądze upomniał się podwykonawca i wygrał sprawę. Gmina musiała zapłacić także jemu. Według prokuratury takiej sytuacji można było uniknąć.

"Czuję się niewinny. Zarzuty są mocno z kapelusza. Wydaje mi się, że obronimy się przed nimi. Pokażemy, że postępowaliśmy słusznie, zgodnie z prawem. Najważniejsze, że inwestycja została zakończona, że zostały środki z dotacji unijnej uzyskane" - powiedział Wójcicki.

Inwestycja wodno-kanalizacyjna w gminie Deszczno miała dofinansowanie unijne i była obwarowana granicznymi terminami. Ich przekroczenie skutkowałoby utratą pokaźnej dotacji. Takie zagrożenie było realne, gdyż główny wykonawca popadł w tarapaty finansowe.

"Był to nierzetelny wykonawca. Firma ta padła i dzisiaj jest niewypłacalna. Nie było możliwości ściągania tych środków" - dodał Wójcicki.

W środę na rozprawie został odczytany akt oskarżenia, sąd wysłuchał wyjaśnień oskarżonych i ustalił listę świadków na kolejne posiedzenia.

Akt oskarżenia, obejmujący także byłego kierownika działu inwestycji Urzędu Gminy w Deszcznie Zbigniewa T., trafił do Sądu Rejonowego w Gorzowie Wlkp. pod koniec zeszłego roku. Sformułowała go Prokuratura Rejonowa Szczecin-Śródmieście.

Śledztwo w tej sprawie trwało ponad trzy lata. Początkowo było prowadzone w Gorzowie Wlkp., a potem przeniesiono je do Szczecina.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.