PARTNER PORTALU
  • BGK

Jacek Wojciechowicz, były prezydent Warszawy, występuje z PO

  • PAP/TK    21 lutego 2018 - 17:00
Jacek Wojciechowicz, były prezydent Warszawy, występuje z PO
Jacek Wojciechowicz: Opozycji nie udało się powstrzymać szkodliwych działań PiS-u (Fot. propertydesign.pl)

Były wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz poinformował, że występuje z Platformy Obywatelskiej. "Partia Schetyny nie jest moją partią" - napisał w oświadczeniu.
"W swojej działalności publicznej zawsze kierowałem i kieruję się takimi wartościami, jak uczciwość, współdziałanie, dobro mieszkańców i wspólne poszukiwanie jak najlepszych rozwiązań. Wartością nadrzędną jest dla mnie dobro obywateli, nie zaś partyjne układanki, czy rozrachunki. Dlatego nie zgadzam się na działania, które mają na celu zajmowanie się głównie politycznymi przepychankami, nie zaś pracą nad tym, co jest najlepsze dla obywateli" - napisał w oświadczeniu Wojciechowicz, który w latach 2006-16 był zastępcą prezydenta Warszawy.

"Mimo że od dwóch lat państwo polskie jest niszczone przez Prawo i Sprawiedliwość, opozycji nie udało się ani zatrzymać tych szkodliwych działań, ani zbudować realnej, dającej nadzieję alternatywy" - przekonywał Wojciechowicz.

Ocenił, że Platforma "nieudolnie próbuje zatrzymać złą zmianę". "Na skutek braku umiejętności łączenia różnych środowisk Grzegorz Schetyna jawi się dzisiaj jako główny utrwalacz władzy PiS" - podkreślił Wojciechowicz.

Wojciechowicz uznał, że nie ma dla niego miejsca "w tak zarządzanej Platformie Obywatelskiej"; zadeklarował zarazem szacunek dla "wielu przyjaciół, którzy w dalszym ciągu pozostają w szeregach Platformy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • i jak tu teraz kręcić lo, 2018-02-21 17:38:57

    Niszczą dorobek jaki według niego wnosiło państwo teoretyczne ch... d... i kamieni kupy... Biedny wiceprezydent nie może pogodzić się z tym, że kamienice wracają do skarbu państwa...