PARTNER PORTALU
  • BGK

Jadwiga Emilewicz o kandydowaniu na prezydenta Krakowa: Na dziś to zamknięty rozdział

  • PAP/JS    10 stycznia 2018 - 21:40
Jadwiga Emilewicz o kandydowaniu na prezydenta Krakowa: Na dziś to zamknięty rozdział
Na początku października ub.r. Polska Razem (obecnie Porozumienie) rekomendowała, by wspólnym kandydatem Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Krakowa była ówczesna wtedy wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Na dziś ten rozdział został zamknięty - tak minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz odpowiedziała na pytanie o kandydowanie na prezydenta Krakowa. W październiku ub.r. na kandydatkę na ten urząd zarekomendowała ją partia Jarosława Gowina.
Emilewicz była pytana w programie "Gość Wiadomości", czy po tym, jak została szefową Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, nadal aktualne jest jej kandydowanie w wyborach samorządowych na prezydenta Krakowa.

"Mówiliśmy wielokrotnie o tym, że kandydat, jeśli chcemy naprawdę powalczyć o fotel prezydenta w Krakowie, musi być jeden, obóz zjednoczonej prawicy musi wystawić jednego kandydata. Pan premier Gowin, prezes Porozumienia zadeklarował, że to ja będę kandydatką. Ja powiedziałam, że jeśli będę kandydatką uzgodnioną, to oczywiście z przyjemnością stanę w szranki, bo Kraków wart jest rzeczywiście nie tylko mszy, ale dobrego nowego zarządzania" - powiedziała Emilewicz.

Zastrzegła jednak, że po tym, jak we wtorek objęła funkcję ministra, sytuacja się zmieniła.

"Sytuacja się zmieniła, są przede mną nowe zadania, nowe wyzwania. To nie jest instrumentalne miejsce, to jest ważne miejsce, mamy bardzo ambitne cele wyznaczone przez premiera Morawieckiego (...) W związku z tym kandydowanie na prezydenta Krakowa - na dzisiaj ten rozdział został zamknięty" - powiedziała szefowa MPiT.

Na początku października ub.r. Polska Razem (obecnie Porozumienie) rekomendowała, by wspólnym kandydatem Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Krakowa była ówczesna wtedy wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Według podawanych wtedy nieoficjalnych informacji, PiS rozważało wystawienie w tych wyborach m.in. przewodniczącej komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzaty Wassermann.

W Krakowie nieprzerwanie od 2002 r. stanowisko prezydenta miasta piastuje Jacek Majchrowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.