PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak i czym nagrywać przebieg wyborów? PKW daje wytyczne

  • MIW    10 kwietnia 2018 - 11:50
Jak i czym nagrywać przebieg wyborów? PKW daje wytyczne
Kamera kamerze nierówna. Dlatego PKW określiła warunki techniczne transmisji z lokalu wyborczego oraz rejestracji obrazu i dźwięku w przypadku, gdy transmisja nie jest możliwa. (fot. pixabay.com)

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała uchwałę ws. określenia warunków technicznych transmisji z lokalu wyborczego oraz rejestracji obrazu i dźwięku w przypadku, gdy transmisja nie jest możliwa.
Przypomnijmy, temat nagrywania, a zwłaszcza transmitowania obrazu i dźwięku z przebiegu głosowania w wyborach samorządowych budzi w samorządach sporo obaw.

Wynikają one m.in. z niedostatków infrastruktury internetowej (znaczna część lokali wyborczych tradycyjnie zlokalizowana jest w szkołach, a sporo z nich w dalszym ciągu nie jest jeszcze podłączoną do szerokopasmowego internetu) oraz niejasności związanych z tym, kto ma zakupić kamery, które będą rejestrować przebieg wyborów.

 

Dlatego też PKW opublikowała uchwałę ws. określenia warunków technicznych transmisji z lokalu wyborczego. Stanowi ona, że transmisji z lokalu wyborczego oraz rejestracji obrazu i dźwięku, w przypadku, gdy transmisja nie jest możliwa, dokonuje się przy pomocy:

1) urządzeń rejestrujących obraz, spełniających następujące warunki:
a) co najmniej dwie niezależne kamery cyfrowe,
b) obiektyw szerokokątny (co najmniej 120 stopni),
c) rozdzielczość co najmniej full HD;
2) urządzeń rejestrujących dźwięk: co najmniej dwa urządzenia rejestrujące dźwięk (dopuszcza się rejestrację dźwięku za pomocą kamer, o których mowa w punkcie 1);
3) urządzenia zapewniającego zasilanie awaryjne, gwarantujące podtrzymanie pracy urządzeń rejestrujących przez okres nie krótszy niż 2 godziny;
4) nośnika pamięci pozwalającego na zarchiwizowanie transmisji w jakości full HD.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Rebus, 2018-04-10 21:40:52

    To pewnie rząd raz dwa zakupi kilka tysięcy sztuk bubli.